Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Téli biciklizésre tényleg...

Téli biciklizésre tényleg csak aluvázas bicikli jó?

Figyelt kérdés

Most is biciklivel járok, fél éves a acél vázas trekking biciklim van. Szlovák biciklis boltban újonnan, ez volt a legolcsóbb trekking.


Az előzővel hóban is mentem, és szétrozsdásodott, bár egy olcsó monti volt.



2020. jan. 21. 05:28
 1/8 tothp ***** válasza:
van egy majdnem 30 éves öreg acélvázas MTB-m. Még nem rohadt szét. Pedig kapott már mindenféle időjárásból bőven.
2020. jan. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó a karbon is. :)

A festék elvben védi, viszont a sólé az alut is kikezdi.

A többi acél alkatrész nagyon nem szereti a telet. Érdemes naponta lemosni télen.

2020. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szlory ***** válasza:
100%

És szerinted az olcsó trekking mivel fogja jobban bírni nálad, mint az olcsó MTB? :D


Igen, télen aluvázas ezerszer kényelmesebb, hanyagabban kezelhető. Az acél puceválása, főleg jéghidegben - szórakozzon vele, akinek ideje engedi. Miután este 8ra hazaértem a havasesőben, én nem fogom felmosni leszárítani - illetve de, persze, heti 1x, hétvégén. Addig élje túl. A triplánhúzott tange montim pont két évet bírt ilyen tisztítási rendszeresség mellett.


A sólé kikezdi dologról csak annyit, hogy az acélt sokkal jobban. És valamiből azért készülnie kell a váznak, mégsem lehet gondolatból az anyaga! :D

2020. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem. De valóban kényelmesebb.

Sőt a carbon talán mégjobb.

Egy olcsó (gagyi) acélváz nem fogja hosszú ideig szeretni a havat,latyakot,sólevet.

A váz kivűlről még elmegy de a csapágyak,bovdenek(az alunál is) stb ha oda bemegy akkor azt illenne kipucolni,vagy elfogadni,hogy molesztálja a vázat.

2020. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:

nem.

Ami igaz, hogy az acél néven ismert olcsó, tömeggyártott vázak alapból nem túl igényesek és a téli időjárási körülmények pláne nem tesznek jót nekik. Az alu esetében viszont amíg acélból készült csavarokkal szerelik ezeket, a sólé hatására elinduló elektrokémiai korrózió ellen semmit nem lehet tenni...

Az én acélvázas gépem már a sokadik telét tölti minden gond nélkül.

2020. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az alu váz jó. A titánium is tökéletesen megfelel. :)
2020. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Jó állapotú fényezéssel és karbantartással az acél is örökéletű.


Amúgy az útszóró sóval kevert latyak kikezdi az alut is.

2020. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden a keró gazdáján múlik! Ha télen bicajozni szeretnél, járd körül a témát.

Én mint veterán ,fémtiszta vassal is beválalnám a telet.

2020. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!