Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklisek! Megéri átállni a...

Biciklisek! Megéri átállni a biciklizésre BKK helyett? Nem veszélyes ez?

Figyelt kérdés

Budapest belvárosában és Budán vannak dolgaim, kb napi 20-50km-t kell megtennem.


Ja és a szmog letüdőzése ellen valami megoldás?



2015. szept. 10. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szmog -->

[link]


Amúgy meg attól függ merre közlekedsz és mennyire sietsz.

Én csak kerékpárúton bringázom, az 100%-osan biztonságos - csak néha bóklásznak rajta a süketnémevak gyalogosok, ami azért lelassít, nem tudsz végigsuhanni kilómétereket 30-al, de azért szerintem nem annyira vészesek, mint amennyire sokat sírnak miatta páran.


A belvárosban - sajnos - sok helyen közös busz/kerékpár sáv van illetve az útból leválasztott kerékpársáv.


Utóbbi még határeset, ott inkább a parkoló autókra kel figyelni, hogy ne nyissák rád az ajtót.

Az előbbi szerintem pont ugyan olyan veszélyes, mint ha simán az úton tekernél, sőt, buszok centiznek, taxisok pláne, kanyarodók nem nézik jössz-e csak elédvágnak. Én nagyon nem szeretnék abban tekerni.



Hogy anyagilag megéri-e? Szinte kizárt. Egy olyan bringa, ami alkalmas hosszútávon arra, hogy napi 50 km-t tekerj vele 2-300e HUF, de lehet milliókért is kapni. Ahhoz, hogy cuccolni is tudj kellenek táskák rá, illetve ha minden nap ezzel akarnál közlekedni kéne meleg ruha és esőruha is. Meg hát ugye karban is kell tartani a vasat, ilyen futásteljesítménnyel kb. 2 szezont bírna ki a külső és szerintem egyet(sem) a belső, mert elkerülhetetlen lenne pár havonta 1-1 defekt és nem lehet a belsőt sem a végtelenségig foltozni. A legjobb felni is ütni fog egy idő után a xar utak miatt..


Ezzel szemben egy BKV bérlet egy tizes, aminek jó esetben a 86%-át téríti a melóhely. De ha nem, szerintem akkor sem jössz ki bringával évi 120e-ből. És akkor arról nem is beszéltünk télen -10-ben milyen vacak tekerni.

2015. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az előttem szóló utolsó két bekezdése a mérvadó.


na pont ezért nem járok bringával, bár megtehetném.

a szmog letüdőzése az jó kérdés...egy megoldás van, bkv.

2015. szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából a bringám az megvan és 20 éve töretlenül működik, pedig nyüstöltem én rendesen, egy mountain-bike. Az 50 km is inkább 25-30 naponta. És a XIV., XIX., XIII., Blaha, Oktogon környékét használnám.

Én úgy gondoltam, hogy a biciklizés=ingyen (max párszáz forint havonta a gumi, évente a fék), a BKK=10.000/hó.

2015. szept. 10. 13:17
 4/10 A kérdező kommentje:
1-es: Megnéztem a maszkot, nagyon tetszik! Esetleg vannak személyes tapasztalataid vele? Lehet benne lélegezni rendesen?
2015. szept. 10. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet benne lélegezni, persze, hiszen erre van kitalálva. Csak cserélni kell benne a szűrőbetéteket rendszeresen.


Ha te napi 30km-t lenyomsz egy 20 éves montival akkor kemény vagy, mint a terminátor :D

2015. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát még csak a szám nagy, először ki fogom próbálni, hogy bírom-e egyáltalán.

Ennyit számítana egy vadiúj bringa?

2015. szept. 10. 13:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Még annál is többet.


Én most vettem egy 9 kilós full aluvázas országútit (virsligumis).

Azzal amikor megyek edzeni 24 km/h átlagsebességet csinálok tök kényelmesen.

Múltkor mentem fateromével, ami szintén egy aluvázas országúti bringa, csak öreg, egy váltós, stb... Azzal 15-ös átlagos is csak nagy kínkeservesen hoztam össze.


Brutál különbségek vannak.

2015. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hány kilós az enyém, de kb 3 éve teljesen felújíttattam, 14.000 Ft-ból: Teljes fékrendszercsere, új külső-belső gumik, új ülés, kerékcentírozás. 2 váltó van rajta, 18 sebességes. Egyedüli bajom, hogy az ülés egy bringázás alkalmával több centit is lejjeb csúszik, de ez nem érdekel annyira. Őszintén, nem hiszem, hogy bármikor is 60.000-nél többet adnék egy bicikliért.
2015. szept. 10. 14:29
 9/10 Alex Fly ***** válasza:

Sokan tették meg ezt és egyre többen teszik. Ezexerint csak megéri...

Az eddigi válaszok egy része kissé túlzásnak tűnik. Én ugyan nem a fővárosban élek, de napi 15 km munkába itt is megvan. Ha már rendelkezésre áll agy kerékpár, akkor anyagilag egyáltalán nem olyan katasztrófa, mint egyesek azt itt lefestik. Normális alkatrészekkel, rendszeres karbantartás mellett hosszú ideig használhatod, az időnként esedékes cseréknél kell arra figyelni, hogy megfelelő minőségű alkatrészt szerezz be...

Ha nincs, akkor 80-120000 forintból már egy mindennapi közlekedésre tökéletesen alkalmas kerékpárt lehet venni -használtan jóval olcsóbban is-, ami évekig mindenhova elvisz.

Konkrétan én kb. 3-4 év alatt költöttem rá egy évnyi bérlet árát -de ebben benne volt némi váratlan kiadás is (váztörés, nyereglopás) is.

A veszélyről csak annyit, hogy jobban bízom magamban és az én járművezetési képességeimben, mint sok autóbuszvezető tulokéban, akikre emberéleteket bíznak, miközben köz- és életveszélyesek.

A szmog ellen pedig már egy jó lépés a kerékpározás: egy autóvezetőhöz képest máris felére-harmadára csökkented a szervezetbe kerülő káros anyagok mennyiségét...

2015. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Sokan tették meg ezt és egyre többen teszik. Ezexerint csak megéri... "


Anyagilag szinte biztos, hogy nem éri meg, pláne, hogy nagyon elvetemültnek kell lenni ahhoz, hogy esőben hóban fagyban bringázzon valaki, annál még a BKV is 100x jobb.


Én bringázom amikor csak lehet - de nem azért, hogy spóroljak, hanem mert mozgás, egészséges, fitten tart.

2015. szept. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!