Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Gond az, ha a bringám első és...

Gond az, ha a bringám első és hátsó kerekén más típusú és vastagságú külső van?

Figyelt kérdés
Persze hallottam olyat, hogy lehet variálni őket, de én nem szándékosan teszem. Lehetőségem lenne az elkopott, trekkingemhez kapott külsőket két kiválóra cserélni irtó jó áron (3500 forintba jönne ki újonnan darabja), viszont ezek picit eltérőek (Schwalbe Marathon és Schwalbe Marathon Plus Tour), továbbá a Marathon 37 milliméteres, a Marathon Plus Tour pedig 42-es. A kérdésem: megéri-e így is megvenni őket, azaz tudom használni őket együtt úgy, hogy igazából nem származik hátrányom belőle? A külsők mérete stimmel, nyáron 37-es, most 42-es (téli, Schwalbe Winter) gumit használok, csak ugye egyszerre lenne fent a két eltérő méret, s picit más gumik is. Ha meg is veszem őket, előlre menjen a vékonyabb Marathon, hátulra a vastagabb Tour Plusz? Köszönöm!

#trekking #bicikli #külső #Schwalbe #schwalbe marathon plus tour #schwalbe marathon
2020. febr. 1. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi jelentősége.

Persze majd jönnek a válaszok hogy a 42mm-est nehezebb tekerni mert nagyobb az ellenálása de trekingbe ez szerintem nem jelntkezik olyan kardinálisan. Meg nem is vagy versenyző...


Igen előre a vékonyabb,hátra szélesebb kerüljön.

2020. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jó lesz így is! azt hiszed mindig mindenkinek van pénze mindkét gumit lecserélni? :)

szerintem akinek nem mondod észre sem venné a különbséget

én is előre tenném a véknyabbat hogy vágja a ködöt :D

2020. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alex Fly ***** válasza:

Miért lenne gond? Sok külsőt direkt csak első vagy hátsó kerékre terveznek, így ebben az esetben is különbözik a kettő. Ugye a két kerék feladata sem teljesen azonos...

A második kérdésre: a szélesebbet tenném hátra, nagyobb kontaktfelületen tudod a hajtást átvinni a talajra, a vékonyabb első viszont a gördülési ellenállásra és az irányíthatóságra van jó hatással. (és számomra így esztétikusabb, de ez szubjektív)

De fordítva sem lehet gondod...

2020. febr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ :)!
2020. febr. 2. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!