Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen országúti vázat vegyek?

Milyen országúti vázat vegyek?

Figyelt kérdés

20 éves alu vázamat szeretném lecserélni.


Fulcrum Racing 5 kerekeim vannak, a többi elemhez nem ragaszkodok, ha nem kompatibilsek, akkor cserélem.


Nagy elvárásaim nincsenek, munkábajárásra kell. Lehet szettben is villával, vagy villa nélkül de akkor egy egyszerű teleszkópos villát is keresek. Szettben nem kell, hogy telós legyen. Ahead előnyben részesítve.


Az acél alapanyag tetszett meg, úgy olvastam cr-mo ötvözettből készülnek a tartósabb darabok, tehát ezt preferálom.


Keret max 100k.



2020. febr. 6. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tokmindegy mivel jarsz munkaba? Nekem a 20 ezres tescos is megfelelne.
2020. febr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Messzire járok. :)
2020. febr. 6. 15:35
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

[link]

Ennél olcsóbb, nem sár nehéz acél vázról én nem tudok. A márkásak ennek bő duplájától indulnak. Ebből elvileg 1,6 kg az M-es. Összehasonlításképpen egy Csepel Royal fixi váz ennek a duplája, viszont csak 85000 Ft. De ahhoz villa nincs, szóval tulajdonképpen rablás a fent linkelthez képest. :) Cromo és cromo közt azért sok különbség van.

Országútival a teleszkópot el kell engedned, mert megemeli a bringa elejét 4-5 centivel még egy trekking villa is. A telós vázak adott hosszúságú rugóúthoz vannak tervezve.

Egyébként egy jó alu is tartós, ahogy a tied is túlélt 20 évet. Az acél kicsit kényelmesebb, mert rugalmasabb. A hosszútávú túrázók azért szeretik még, mert a világ végén is meg tudják javítani.

Az nem opció, hogy elengeded az acélt, veszek egy használt trekkinget, és kicseréled a kerékszettet?

2020. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az a váz fixi-de nem lényeges.

az acél elbírja a telót,az enyém legalábbis elbírta,(nem felső kategoriás bringa/váz)kicsit emelt,de kb. 20méteren megszoktam. még versenyeztem is vele...

2020. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A Royal? Írtam is. Csepel úti vázat nem találtam, de jó összehasonlítási alapnak gondoltam. Van még nekik a Deepspace gravel, ami 4130-as acél ötvözet. 200ezer a vázszett. Oszt még mindig egy szaros Csepel távol-keleten gyártva.

Szerintem nem csak az a kérdés, hogy bírja-e a váz a teleszkópot, vagy sem. Az egész geometria megváltozik, a szögek, a középcsapágy magassága, stb.

2020. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mekkora telót raktál bele? A magas súlypont nem zavart?
2020. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi, tetszetős vázat linkeltél, de ha jól számolom közel 200k huf-ra jönne ki az ára. Ez sajnos sok.


Használtat hol érdemes keresnem? Nincs semmi bajom egy jó állapotú használttal sem.

2020. febr. 7. 08:31
 8/12 Alex Fly ***** válasza:

Bikemag apró?

Mondjuk nem értem, miért akarnál egy outi vázba teleszkópot; ahol van értelme, ott az outi több hátránnyal jár, mint amennyi előnyt a teleszkóp ad. Ahol pedig az outi a megfelelő választás, ott a teleszkópnak semmi előnye...

2020. febr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nevezzük inkább magyarországúti biciklinek.

Szeretnék vele haladni minél jobban, de nincsenek illúzióim afelöl, hogy fogok úthibával találkozni.

Az országúti kerék remekül szolgál, csak új vázat akarok hozzá, ami esetleg csöppnyit komfortosabb. Ennyi az egész.

2020. febr. 10. 21:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Telos országuti mondjuk megértem itthon van ahová kell. De akkor miért nem 29er slick gumikkal?

Használati értékben sokkal jobb. Plusz egy gumi szettel gyakorlatilag van még egy bringád.

2020. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!