Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit állítsak a bicikli váltón?

Mit állítsak a bicikli váltón?

Figyelt kérdés

Nem hajlott el. 1-est nehézkesen, de beveszi, 4-est és a 7-est nem.

H-n vagy az L-en húzzak? Esetleg bowden?



2020. febr. 25. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a fogaskerekek vannak elkopva?
2020. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
zsír új bicikli, btwin, tavaly novemberben kaptam. Múltkor kaptam egy szöget és lett hátul cserélve a gumi, asszem akkor állítódott el.
2020. febr. 25. 21:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem raktad vissza rendesen a kereket.

Mert egy gumicsere nem csinál ilyet.

Ellenőrizd, hogy a tengely a helyén van e a hátsó villában.

2020. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a lépések:

- kerék ellenőrzés, jól van-e a helyén

- váltó és lánc tisztasága és kenése fontos, kenetlen mocskos váltó és lánc nem működik megfelelően

- váltó, váltótartó fül ellenőrzés, biztosan egyenes-e

- határolás ellenőrzés, beállítás (valszeg nem (csak) ez a gond ha a 4-est sem veszi) H a kicsi L a nagy lánckeréknél állít

- váltó, váltókar és bowden könnyű mozgásának ellenőrzése (hiába új bicaj, attól még lehet bármi gebasz)

- bowden feszességének beállítása káromkodással egybekötve egészen addig míg jó nem lesz és röccenésmentesen fut a lánc minden lánckeréken

2020. febr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kerék jól van a helyén, feszes. Állítgattam a csavarokat, de nem állt rá a váltó használat után sem. Manuálisan kézzel odatettem ahol kell lennie és úgy marad, mindaddig még nem váltok el, mert vissza már nem megy. Ez van a 7-esnél
2020. febr. 27. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:

"Kerék jól van a helyén, feszes."

nem az a kérdés, hogy fesze-e hanem hogy ott van-e a kerék ahol lennie kell? Én is raktam már úgy vissza kereket, hogy nem volt pontosan a helyén, forgott, gurult és meg lehetett húzni, de nem volt pontosan a helyén, ezért nem váltott jól


nincs kedvem litániát írni, úgyhogy nézd meg Varga Öcsi videóját:

https://www.youtube.com/watch?v=WwDyEiUlja0

ha ez alapján nem tudod beállítani akkor valami komolyabb gebasz van

2020. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Tipikus kerék-visszarakási hiba az anya alátétét a villapapucs belső oldalára fogatni a külső helyett. Máris 3 milliméterrel odébb van a váltód minden pozíciója.
2020. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!