Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hűvös, hideg időben is kerékpá...

Hűvös, hideg időben is kerékpározva közlekedve lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Vagy inkább erősítőleg hat az immunrendszerre, állóképességre a kerékpározás.

Nyilván széldzsekiben, sállal, kapucnival ha a hőmérséklet miatt szükség van rá.



2020. márc. 15. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerencsésebb ősszel fokozatosan megszokni a hűvösebb időt, de most már tavasz van, nem fogsz megfagyni.

Minden a ruházaton múlik. Én ilyen időben egy bringás aláültözet, bringás mez és egy vékony polár felsőben tekerek. Alul lábmelegíő vagy eleve hosszú bringás nadrágot veszek fel.

Ne kapucnit vegyél, hanem sisakot! Ez alá vegyél fel egy kendőt, ha fázik a fejed.


10-12 fok alatt szükséged lesz még egy hosszú bringás kesztyűre. Fontos, hogy a csukdnál be tudd húzni a kesztyű alá a felsődet, mert ott nagyon be tud jutni a hideg. Viszont hűteni is ott érdemes, nem a tüdődre engedni a hideget.


Most nincs már hideg, tehát nem ez a gond. Sokkal inkább az, hogy nem lehet tökéletesen felöltözni. Ilyen 10-12 °C fokban még síkon is 3-4 alkalommal át kell öltözni egy 2-3 órás tekerés alatt.

Ha elkezdesz izzadni, akkor azonnal le kell venni valamit, mert annyira nincs meleg, hogy később ne fagyj meg a saját izzadtságodban!


Tehát a kézre windstopperes kesztyű, de máshová több réteg áteresztő ruha kell.

2020. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

*Fontos!

Városon belül tekerek csak, közlekedés céljából. Tehát autó helyett ezzel megyek boltba, egyetemre, elintétni dolgokat stb.


Szóval a sportruhát kihagynám.

Utcai ruházat lenne.

Egyszerre max. 30 percet tekerek. Annyi a legnagyobb táv az egyetem és a ház között.

2020. márc. 15. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egész télen biciglivel járok dolgozni. Arra figyelj hogy ne kapj huzatott és ne izzadj meg. Szerintem ez az átmeneti időszak rosszab mint a hideg. Télen betudsz öltözni nagy kabát sál stb. Ilyenkor vagy izzadsz mint egy ló vagy meg fagysz nehéz megtalálni az optimumot.
2020. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is bringával járok dolgozni, de mivel nem szeretek lassan tekerni, hanem éppen azért járok bringával, hogy minél gyorsabban beérjek, ezért mindig bringás ruhát használok és bent lezuhanyzok, átöltözök.


De ettől függetlenül télen (már tavasz van! :) ) az a jó, ha az első 5 percben fázol. Ha hidegben ne, fázol az indulásnál, akkor pillanatok alatt le fogsz izzadni.

Kell majd pár alkalom, mire megtalálod a megfelelő ruházatot és tempót.

2020. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-5 fokban is szoktam tekerni - 20 km oda-vissza a teszkó

farmer és alá valami futónaci vagy bicajos naci ha nagyon hideg van.

felülre meg 3-4-5-6 réteg ruha.

be kell lőni hogy ne izzadj alá.

2020. márc. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!