Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidegben kerékpározás?

Hidegben kerékpározás?

Figyelt kérdés
Ha hidegben kerékpározok, akár egy kisebb emelkedő után is olyan érzésem van, mintha szó szerint égne a tüdőm, gondolom a hideg levegő miatt. Mit lehet ez ellen tenni? Sál/maszk?

2019. nov. 23. 18:23
 1/4 tothp ***** válasza:
100%
Maszk, sál. És legfőképp orron át lélegzés. Ha kevés így a levegőd, tekerj lassabban. Nem télen kell megdönteni az egyéni rekordod.
2019. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem gyorsan szoktam tekerni, csak amikor emelkedőn felfelé tekerek, akkor van ez.
2019. nov. 23. 22:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1-es kolega úgy érti, hogy felfelé tekerj lassabban

Én is úgy szoktam. Amikor jön a Zemelkedő szépen lassan mint a hullámvasút az első púpra úgy megyek fel.

Nem jó a sok hideg levegő a légzőszerveznek sem és kiizzadni sem illik túlságosan (akármilyen hipi-szupi gönc is van rajtad).

2019. nov. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Orron keresztül vedd a levegőt, vagy sálon keresztül.... Ne menj olyan gyorsan, hogy muszáj legyen tátott szájjal lihegni...

Vízszintes terepen pedig kapcsolj rá, hogy kicsit edzve legyél, mert így az első pici domb kinyír... :)

2019. nov. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!