Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan figyjak le?

Hogyan figyjak le?

Figyelt kérdés

Combról szeretnèk fogyni leginkább.164cm/57.6 kg vagyok.

Sokszor hallottam hogy erôsítéssel(pl.: lábemelés)fogyni nem lehet.Viszont koronavírus miatt nem mehetek utcára(futni a korlátpzás miatt)És én fogyni akarok nem izmot erősíteni higy ne fogyjak semmit....

Akkor most az erősítés még inkább ,,növeszt”?



2020. márc. 27. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Szabad futni, nincs megtiltva, de megvannak a szabályai (egyedül, emberektől minimum 1,5 m).

A fogyás titka, hogy kevesebb energiát vigyél be, mint amit elhasználsz. Tehát a mozgás mellett a másik kulcs az étrend. Lehet tornával is fogyni, de sokkal jobb a gyaloglás, kocogás, stb.

2020. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az erősités akkor növeszt ha van miből. Ezért jó popsira ☺.

Neked zsírégető gyakorlatok kellenek.

2020. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szeraf45 válasza:

Helyi zsírégetés nem létezik. Szóval, ha fogysz akkor a combodról és mindenhonnan máshonnan is arányosan fog lejönni a zsír, még akkor is, ha csak combra csinálsz gyakorlatokat. Mivel nem attól függ, hogy mennyi zsír pucolódik le, hogy milyen izmod használod főképp, mert két külön dolog. A lényeg, hogy kevesebb kalóriát vigyél be a szervezetedbe, mint eddig.


Ha szeretnéd tudni, egy napra vonatkozóan mennyi kalóriára van szükséged, beírod az adatokat az oldalra, (életkor, testsúly, milyen intenzíven edzel stb) akkor egy megközelítőleg pontos számot fog kiadni.


[link]


Sajnos, vagy nem sajnos számolni kell a kalóriákat, ha fogyásról van szó. Főleg ha érzésre nem tudod belőni mennyi az annyi.

2020. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

3. válaszoló jól mondja.


Akár ebben a helyzetben is szépen le tudsz fogyni, anélkül ,hogy megmozdulnál. Persze, ez nem egészséges, nem erre buzdítalak. Mozogni kell különben hosszútávon elég sok krónikus betegséged lehet.


Kalóriát mindenféleképpen számolni kell. Kalóriadeficitben kell lenned. Most ezt ,hogy hogyan éred el, rajtad áll. Ha pl. szeretsz enni, szereted az édességet, szeretsz nassolni, akkor iktass be annyi kardiót/mozgást ,hogy meglegyen a deficit. Ha viszont utálsz kardiózni akkor le kell mondanod a sok nasiról.


Én úgy szoktam, hogy minden nap eszek valami csokit. Ezt szépen nap elején beviszem a napi adagba, és e köré építem a többi étkezést.


Szénhidrátra figyelj, meglegyen a napi 150g minimum, különben szarul leszel, fájni fog a fejed és nem lesz erőd. Pórbálj meg lassú felszívódásúakat enni amiben sok a rost, pl zöldségek, qunioa, basmati rizs, bab, csicseriborsó. Fehérjére is figyelj, 60-70g minimum legyen, ne "sorvadjanak" el az izmaid. Maradék pedig mehet zsírokból. Ennél is próbáld meg a "jobb" fajtát bevinni pl. avokádóból, magokból, kókuszzsírból. Szóval a makrók helyes elosztására is figyelj, ne csak a kalóriára.


Telefonra ajánlom a Macros nevezetű kalóriaszámláló appot, sokat segít. De ha nem jön be a felülete, van még sok hasonló.

2020. márc. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!