Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kellys Spider 70 2019 vagy GT...

Kellys Spider 70 2019 vagy GT Avalanche Sport 2020?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Kellys Madman 50-esem van, de szeretnék egy picit jobbat. Ezzel nem nagyyon tudok mit kezdeni, mivel a váz geo-ja nem jön be igazán, illetve sima 1-1/8-os a fejcső, szóval nem sok lehetőségem van fejleszteni a teleszkópot. Meg úgy kompletten nem egy "erős" bicikli na. (Nem mintha ez a kettő olyan hűdejó lenne)


Szóval ezt a kettőt találtam legjobbnak.


A Kellys színe végett lenne jobb, illetve remote lockout, és a hajtómű talán komolyabb, de ha nem is, 36 helyett 40-es a nagy lánckerék, ami nekem előny lenne mert ha aszfalton vagyok szeretek haladni. A teleszkóp talán egy fokkal jobb, de az nem lényeges, mivel az idővel úgy is csere lenne mindkettőnél.


A GT pedig a váz végett. Sokkal jobbnak tűnik. A hátsó rész kialakítása elméletileg jobban elnyeli az "ütéseket", a rázós utakat. Belső bowden elvezetés. Jobban is néz ki az alakja szerintem. Még egy lényeges dolog, hogy a fejcső 67.5 fokos, míg a Kellys 70. Ez lefelémenet nagy előny (szvsz), de mivel kb fele biciklizés laposon vagy felfelé szokott lenni legalábbis nálam, ezért lehet hogy hátrány lenne.


Kattogok rajta eléggé, de nem tudom melyik lenne jobb választás. 200 ezer körül gondoltam, ezek újonnan kerülnek ennyibe kb, használtan meg nem látok ilyeneket. Ne menjünk bele hogy milyen válogatós vagyok, de fekete vagy fekete-zöld(es) szín kellene. Ezért van, hogy nem találok használt bicót.


XC-re kellene egyébként, de aszfalton is haladjon.


Tudom, nem vagyok egyszerű, de gondoltam kirakom a gondolataimat, és ha már nem jutok sokra egyedül talán valaki tud segíteni.



2020. ápr. 26. 22:24
 1/5 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 26. 22:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha félintegrált csapágyas, 44 mm-es a fejcsöved, lehet bele tapered villát rakni, külső házas kormánycsapággyal. Nekem gyárilag ilyen a gravelem. Ha minden más tekintetben jó a mostani, akkor ez egy megoldás lehet.

Ha újat veszel, akkor a villacsere helyett miért nem drágább típust választasz? Ezek elég alap felszereltségek minden tekintetben. Ha a villa cseréjének árát hozzáteszed, valószínűleg jobban jársz egy komplett, új, komolyabb bringával. A villát kicseréled, de marad egy szar hajtásod és féked.

A geo az, amit ugye nem nagyon tudsz változtatni, így az alapján választanék. Neked kell mérlegelni, hogy kell-e a kisebb fejcső szög. Ha csapod meredek lejtőkön, nagy sebességgel is, akkor érdemesebb a GT-t választani. Szerintem az a váz sokkal komolyabb, mint a Kellys dísz MTB váza. Viszont a telót nagyjából behatárolja, tehát a 100mm rugóutat nagyon nem érdemes meghaladni azzal sem. Ha ez maradna, csak minőségben lépnél feljebb a telóval, akkor az egy jó alap lehet.

2020. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most főleg a vázzal van bajom, nem az igazi. Ezért akarok komplett újat.


Tehát megfelelne ugyanilyen szintű is, ha a váz tetszene, és tapered fejcsöves lenne. Csak annak meg nem sok értelme van, ha minden ugyan olyan. Ezért akarok picit jobbat. A mostani új ára 160 ezer, és 200 körül vennék újat. Aztán ha az megvan, akkor idővel cserélném a telót, és mivel tapered az új fejcső, ezért sokkal több lehetőségem van rá.


Lehet bele lehetne rakni a mostaniba is ahogy írtad, de fölösleges vele szenvedtem, ha egyszerűen nem tetszik a váz.


Végülis a GT lesz valószinűleg. Telót pedig ugyanolyan 100 miliset tennék bele, csak minőségben komolyabbat. Ezért is kell a tapered fejcső.


Köszönöm a segítséget! :)

2020. ápr. 27. 23:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Üdv. A Kellys valamivel jobb alkatrészekből van összerakva (szerintem a geoja is jobb). Sokkal jobb vétel, mint a GT. Tudom, sokan szidják a Decathlon kerékpárjait (én is kicsit tartok tőlük), de szerintem nézd meg a Rockrider 560at, sokkal jobb a felszereltsége, és ráadásul már Rockshox levegős teleszkóp van benne (már nem is kéne teleszkópot cserélni) és bónuszként örök garanciát is kapsz a vámzra, ha ne talán történne vele valami. Egyébként, ha mindenképpen ez a két kerékpár közül szeretnél választani, akkor a Kellys jobb vétel lenne (szerintem jobban is néz ki)
2020. ápr. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ui.: ha már ilyen fontos neked a teleszkóp (meg is értem) akkor mindenképpen nézd meg a Rockrider 560at, itt egy link


[link]


És ezt is mindenképpen olvasd el, a teleszkópjáról vélemények (ez szerintem mindenképpen meg fog győzni😉)


[link]

2020. ápr. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!