Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora kerékpár kell nekem?

Mekkora kerékpár kell nekem?

Figyelt kérdés

175cm magas vagyok .kinéztem egy biciklit magamnak de nem értem a méreteket.

Vázméret: 48/52/56

kerék 28"

ez jó lehet nekem ?



2020. máj. 3. 13:21
 1/4 TR75 ***** válasza:

A vázméret esetén a nyeregvázcső hosszát adják meg (középcsapágy -> nyeregcső bilincs/nyeregvázcső vége).

Lehet, hogy jó az 52-es, de az is lehet, hogy inkább az 56-os.

A kerékméret most nem számít.

Milyen márka, melyik típus? (a komolyabb gyártók ugyanis általában megadják, hogy melyik méret milyen testmagassághz passzol)

Közelítésnek jó ez a számoló, de mivel minden gyártó más geometriát használ, inkább konkrétan azt a bicajt kellene nézni, amit kinéztél.

[link]

Persze a legjobb, ha ki tudod próbálni, mert igazából nem a méretezés számít, hanem hogy kényelmes legyen neked.

2020. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

konkrétan ezt a biciklit néztem :

[link]

2020. máj. 4. 09:14
 3/4 TR75 ***** válasza:

Hm, a honlapjuk sem ad semmilyen támpontot.

Szerintem ha lehetőséged van, próbáld ki az 52-est, ha csak három méretben gyártják, akkor ez lehet a nyerő méret.

Vagy próbáld megkeresni őket, telefonon vagy emailben, hogy tudnak-e ebben tanácsot adni.

Bringánál a középcsapágy és a kormányszár csatlakozásának távolsága a legfontosabb (vízszintesen és függőlegesen), meg az átlépési magasság. Ennél a bringánál egyiket sem adják meg, szóval vagy kérdezz, vagy próbálj.

2020. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged .

:)

2020. máj. 4. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!