Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez a kerékpár miért ilyen drága?

Ez a kerékpár miért ilyen drága?

Figyelt kérdés

Valószínűleg megvan az oka, csak én nem veszem észre, mert annyira nem értek hozzá...

Viszont hasonló alkatrészekből egy nagyon hasonló gravel bicikli, talán még nevesebb márkától sem kerül ennyibe.

Ahogy én látom.


[link]


Tudom, hogy drága, de az ár/érték arányról mit gondoltok?



2020. máj. 20. 19:35
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Túl van hájpolva ez a titán téma.
2020. máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
0%
Én sem értek az országúti témához, de feleslegesnek tartom titánból gyártani egy olyan gépnek a vázát, ami még szinte földutat se lát, nem hogy bármi miatt is törne. Az hogy a stílus neve "gravel" még nem biztos hogy lát is valamit is ami nem aszfalt. Szerintem...
2020. máj. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Azért aki gravelt vesz, többnyire használja terepen, én azt látom. A titánnak van pár vitathatatlan előnye. Hogy megéri-e,.az szubjektív. Én nem bántam meg. Amúgy a tipikus magyar utakon is jól tud jönni az extra csillapítás.
2020. máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 Wadmalac ***** válasza:
100%

Maga a titán alapanyag még em lenne vészesen drága.

De a gyártása, az állatira az.

Már a titán csőgyártás is művészet, hát még a hegesztése, megmunkálása.


A gyártó valószínűleg kivédhetetlenül olyan 30-50%-os gyártósori selejttel dolgozik, ami megy vissza a kohóba.


Viszont a jól sikerült végeredmény meg baromi jó.

Nem korrodál, könnyű, egyszerre merev és rugalmas, nem nagyon jellemző rá az anyagkifáradás stb.


A karbonnál talán kicsit nehezebb, de sokkal időtállóbb vázat produkál, hasonló merevség-rugalmasság mellett.


Szóval teljesen megokolt az ára.


Biztos olcsósodna, ha tömegtermékké válna. De nem fog.

2020. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Miért ez drága?
2020. máj. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Miért ez drága?"

Minden relatív.


BTWIN átlaghoz képest...

2020. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
0%
Btwin... Eléggé alacsonyra sikerült tenni a lécet.
2020. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Wadmalac ***** válasza:
93%

"Eléggé alacsonyra sikerült tenni a lécet."


Ne. Ebbe ne menjünk bele. Tudom, hogy "menő" körökben illik a BTWIN-t szidni, de az ilyen általánosítás, felhasználási igény kategória nélkül tényleg csak rongyrázás.


Egy BTWIN "felső" kategória országúti röhögve kiszolgál egy amatőr versenyzőt, szóval azért ne szálljunk el.


Persze, hogy jócskán van ezer tulajdonságban különbség egy egymilliós meg egy kétszázezres bringa közt, de a kerékpárvásárlók többsége nem nevez a Touron és nem is Dubaiban kapja a fizuját.

2020. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy milliós bringa kell. De 4-500 simán vállalható tétel egy hobbi esetén. Az ma nem olyan nagy pénz.
2020. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 Wadmalac ***** válasza:

Hát nem tudom. Látom, hogy sokat annyiért építenek pc-t játékra.

De tény, hogy egy jóval olcsóbb országúti is tökéletesen kiszolgál egy hobbibringást.

Itt már az igény és anyagi keret játéka jön, de az már inkább a luxusigény, mint a létszükség praktikum.

2020. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!