Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez a kerékpár miért ilyen drága?

Ez a kerékpár miért ilyen drága?

Figyelt kérdés

Valószínűleg megvan az oka, csak én nem veszem észre, mert annyira nem értek hozzá...

Viszont hasonló alkatrészekből egy nagyon hasonló gravel bicikli, talán még nevesebb márkától sem kerül ennyibe.

Ahogy én látom.


[link]


Tudom, hogy drága, de az ár/érték arányról mit gondoltok?



2020. máj. 20. 19:35
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Egy jó alu karbon vagy egy jó közepes full karbon, 10 es szettel nehogy már luxus legyen.
2020. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Ez hobbi, amúgy sincs semmi értelme számolni, hogy ki mennyit mire költ. Ez nem így működik.
2020. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a váz drága,de kiszolgál egy életen át.

Ha valakinek van igénye az mondjuk 5évente szorhatrá egy új szettet a váz bírni fogja.


És gravel pedig pont terepes bringa (is) kevésbe specifikus mint a mtb vagy az országuti,de nem is olyan nagyis mint a treking.

2020. máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Na én pontosan ezt teszem egy bianchi caurus vázzal már lassan 17éve... kb 3évente teljesen lecserélődik rajta minden, ez az edzőbringám.

Jelenleg gyári állapotra van vosszaállítva, mert ebayon találtam olcsón egy teljes 500ex szettet házhozszállítással együtt 15000huf...:)

2020. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Egy jó alu karbon vagy egy jó közepes full karbon, 10 es szettel nehogy már luxus legyen."


Három-négyszázezer forint a magyar átlagpolgárnak, még ebből a hobbibringásnak is egy kerékpárra luxus.

És értelmetlen luxus is, mert nem ad annyi szükséges pluszt, amennyivel drágább.


Abból a pénzből, ha megvan, praktikusabb begyűjteni mondjuk egy jó állapotú használt országútit PLUSZ egy montit.

2020. máj. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Ezt sem értem nagyon mondjuk. Ha edzőbringa kell, arra jó egy csotrogány monti is, bírd kitekerni. Rövid távon hamarabb elfáradsz... XD És nem kell titán-karbon vázas csodát venned hozzá.
2020. máj. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Wadmalac ***** válasza:

"Ha edzőbringa kell, arra jó egy csotrogány monti is, bírd kitekerni. "

Meg azzal etetni fogod télen a sós hólevet stb., erre kár tönkreverni egy faca gépet.


De továbbra is azt mondom, hogy hobbibringázásra, ahol nem a csúcsteljesítmény és a Strava-rekord dominál, hanem a sport élvezete, mitől lenne érdemes több százezres difit kiadni mondjuk egy 10 kilós alu vázzal, pár éves 8, neadjisten 9 gangos 105-ös szettel szerelt ló helyett egy 11 gangos ultegrás karbonra vagy titánra.


A minőségi, kényelmi plusz nem olyan mértékű, hogy érdemes lenne kiadni, hacsak nem arról van szó, hogy a különbözet a felhasználónak nem jelent jelentős kiadást.


Ne feledkezzünk meg arról, hogy átlag magyar annyit se keres egy hónapban, amennyi a difi.


Én csupán ezért nevezem luxusnak.

2020. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 Wadmalac ***** válasza:

"Ha edzőbringa kell, arra jó egy csotrogány monti is"

Ha arra értetted, hogy minek egy jó országúti meg monti is, akkor például arra, hogy valaki szeret terepkerékpározni is meg országútizni is.

Mert ugyebár hobbiról beszélünk, nem élsportról.


Én speciel tartok otthon egy országútit az országútizásra, egy montit a terepezésre meg egy single speedet az általános rohangálásra.

Mert a célszerszám a jó szerszám.


Ez a három, amióta megvan, a fenntartással, upgrade-eléssel közel annyiba fájt együtt, mint az a titán csoda a kérdésben.

De azzal ennyiért lenne egy lovam, egyetlen dologra alkalmasan, hobbibringásként soha ki nem használható plusz tulajdonságokkal a harmadannyiba kerülőhöz képest.

2020. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
30%

"Három-négyszázezer forint a magyar átlagpolgárnak, még ebből a hobbibringásnak is egy kerékpárra luxus."


Nem, nem luxus. Nem kell mondjuk dohányozni és évente lehet venni egy ilyen gépet annak az árán. Ez csak egy példa, millió mást lehetne mondani még.



"És értelmetlen luxus is, mert nem ad annyi szükséges pluszt, amennyivel drágább."


Azt szerencsére nem te döntöd el kinek mi ad pluszt. Egy karbon és egy normális groupset elképesztő pluszt tud adni egy hobbi bringásnak is, arról már ne is beszéljünk ha valaki esetleg versenyre is eljár.

2020. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
0%

"több százezres difit kiadni mondjuk egy 10 kilós alu vázzal, pár éves 8, neadjisten 9 gangos 105-ös szettel szerelt ló helyett egy 11 gangos ultegrás karbonra vagy titánra"


Ha a 10 kilósért több százezret adsz akkor rendesen át vagy verve 😆



Nem ültél még 7 kilós 11-es ultegrás gépen. Ha ültél volna akkor nem írnál ilyeneket, akkor tudnád, hogy miért éri meg. 🙂

2020. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!