Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek?

Milyen biciklit vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tekintettel az egyre jobb időre nemrég elővettem a biciklimet és... olyan kicsinek éreztem, hogy azt hittem a testvéremé. Mondtam anyukámnak, hogy kinőttem a biciklimet és mivel sok sok éve nem költöttem semmire tervezek újat vásárolni, mert nyáron több biciklitáborba is megyek, meg egyépként is imádok biciklizni.


A kérdés az hogy milyen biciklit vegyünk, mert a korábbiakhoz képest most biztosan nem valami decathlonos kerékpár mellett döntenék (voltak vele negatív élményeim, ha lehet ne kövezzetek meg ezért)


Remélhetőleg mingyárt 16 évesen a 191 centimmel nem növök két méter fölé, megbeszéltük, hogy most inkább egy jobb minőségű biciklit veszünk, mert hosszútávon az jobban megéri.


A vázméret már megvan (21") és szinte 100%, hogy MTB-t veszünk, mert az esetek többségében a mellettünk levő erdőbe megyek bicajozni. Mindenesetre 180.000 forintnál semmiképpen sem szeretnék többet kiadni.

Jó időben majdnem naponta biciklizek.


Tudtok ajánlani strapabíró MTB-ket amikkel lehet hosszútávra tervezni? Esetleg összerakni kéne?



2020. máj. 25. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
2020. máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első ajánlott, az gyakorlatilag semmire nem alkalmas, ami neked kellene :D

Ugratni akarsz meg sziklákon mászkálni? Mert erdei utakra jobb egy cross, mint egy MTB. Gyorsabban haladsz vele, plusz aszfalton se fog mindenki rád várni. Ráadásul olcsóbb is, mert MTB-ből 180k-ért még csak a belépő kategória alját karcolgatod, crossból meg 150-ért kapsz nagyjából fullosat, pl egy Kellys Cliff 90-et.

2020. máj. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne lenne alkalmas? Próbáltad? Akkor honnan is tudod?
2020. máj. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


2/3 most nézem a Kellys Cliff 90et, és pontosan ugyanabban az árkategóriában vagy egy Cube aim pro 2020. A Cliff 90 nél a vélemények többsége szerint nagyon elspórolták az első váltót. Meg lehet, hogy nem kerestem elég alaposan, de a méretemben nem találtam azt a biciklit ami irtál. Talán a Cube is lehet egy opció?

2020. máj. 26. 09:37
 5/12 anonim ***** válasza:

"korábbiakhoz képest most biztosan nem valami decathlonos kerékpár mellett döntenék"


Épp a hétvégén jártam a Dechatlonban és megnéztem a bringáikat (Rockrider).. hát, ez már nagyon nem az áruházi bóbli kategória! Igaz, nem is olcsók, kb. 120-tól indulnak, de igazából a váz az egyetlen saját márkás része, minden más ugyanaz, mint a "márkás" bicajokon: Shimano Altus váltó, SR Suntour teló, Acera váltókar és lánctányér... és mindez csak 150 ezer volt. Kellysből vagy főle Meridából ezért az árért max valami nagyon alap Tourney váltós gépet kapsz, lockout nélküli villával, mert a gyártó nevét meg kell fizetni. Ok, hogy a váz komolyabb konstrukció, de nem hiszen, hogy hétvági hegyi bringázáson el tud törni bármelyik is.

Amatőr szinten szerintem a minőségibb váltónak például nagyobb hasznát veszed, mint a feliratnak a vázon, márpedig a nagy neveknél főleg azt kell megfizetni.

Szóval én nem akarlak rábeszélni a Dechatlonra, de azt tanácsolnám, ne zárd ki teljesen.


Egyábként pedig jól leírta az egyik kolléga előttem: attól, mert letérnél az aszfaltról és tekernél egy kicsit az erdőben, még nem kell egyből MTB. A cross bringákon is van teleszkóp, kicsit ugyan rövidebb rugóúttal, de ha csak nem a sziklás hegyoldalon akarsz 50-nel ledöngetni, akkor nem fogod érezni a különbséget egy montihoz képest és nem is lesz szükséged komolyabb gépre.

2020. máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Cube is jó, csak ott már fizetsz valamennyit a névért is (bár nem annyit, mint egy Specializednél pl.). Ár-érték arányban szerintem a Kellys jobb, de nincsenek messze egymástól. Csodák nincsenek, ugyanannyi pénzért mindegyik gyártó nagyjából ugyanazt tudja rátenni a biciklire.
2020. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Cross Cross trekking .
2020. máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem a decathlon weboldalát, de alig találtam olyan biciklit amelynél a vélemények felében nem lett volna szó valamilyen mechanikai problémáról. Az előző kerékpárom egy Rockrider 340-volt. A gumibelsőt majdnem havonta kilyukadt, ezzel nem is lenne probléma, vettünk folyadékosat. Viszont 1 év használat után jelentkezett a kattogás, nyikorgás. Szerintem nem sokat lehet spórolni, hogyha az ember a decathlonban vásárol, de persze megesik, hogy csupán a felirat miatt kérnek el több pénzt.


A Kellys Cliff 90 egyenlőre jó választásnak tűnik, de nem szeretném elhamarkodni a döntést.

2020. máj. 26. 16:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nem vagyok Decathlon rajongó, de at XC 500 jó vásárnak tűnik. Bár jóval drágább, mint a kereted.

Én MTB párti vagyok, mert mindenhol elmegy, óriási szabadságot ad és nem kell lépésben, betojva csorognod lefelé, ha van egy-két kő az úton.

Dózerra jó a cross és a gravel, de egy ballonos 29-es gumi többet elnyel, mint egy cross telója.

2020. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

huh hát igen egy olyan kétszeres áron 🤔 350.000

Annyi pénzt nem költenék biciklire, csak ha azzal mennék suliba (persze nem a jelenlegi helyzetben, de az a hétfői forgalomban és az ahhoz tartozó hétfői reflexeimmel nem hiszem hogy hosszútávon járható út lenne. (meghát a szülők sem nézik jó szemmel) Most hogy jobban átgondoltam, nem ritkán vagyok betonon, sokat megyünk Velencei-tavat kerülni.

Volt szó országútiról, mert hihetetlenül gyors, de elvetettem, mert a jó az nagyon drága (tudom ez csak számomra akadály 16 ként) meg hát azzal nem megy az ember erdőbe.😂

Marad a cross vagy trekking, mert az jó ide is meg oda is, napi 40-50 km nél meg ritkán teszek meg többet.

2020. máj. 26. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!