Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklin az egyik pedál...

A biciklin az egyik pedál jobbmenetes a másik bal?

Figyelt kérdés
Vettem másik pedálokat, mert a régiek már nagyon rosszak. Az egyiket leszedtük viszonylag könnyen. (kalapács segítségével) A másikat is próbáltuk, de sehogy se ment. Kalapáccsal nem ment, tettünk rá erőkart, egy méteres csövet, nem ment, eltört egy 15ös kulcs. Vettem WD-40et, fújtam orrba szájba nem ment. Aztán ráhagytam, gondoltam ráteszem azt a pedált amit le birtam szedni. Próbálgatom az egyiket, sehogy nem ment rá. (új pedál!) Nézegetem és látom ezen nem úgy megy a menet ahogy mint amit leszedtem. Előveszem a másik új pedált, és az egyből ráment... akkor ez most hogy van? Az egyik balos a másik jobbos?
2020. máj. 29. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen az egyik jobb a másik bal.

Azért mert tekerés közben így beszorul, a hajtókarba. Nem pedig lelazul.

2020. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És nincs valami ötleted hogy lehetne leszedni? Sehogy se akar lejönni.
2020. máj. 30. 00:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyszer volt egy durca esetem.

Akkor végül leszedtük az egész hajtóművet és melegitettük aztán ahogy hült elkezdtük püfölni.


Ezt nem ajánlom gyakorlat nélkül,mert könnyü elbaxni és akkor kukázható az egész hajtómű. De lehet hogy nálad amugy is ez lesz mert ha a 15-ös villás eltört...ot valami nagyon nincs rendben.



Ha a házi praktikák nem segitenek akkor szerviz pikk pakk lekapja.

2020. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a próbálgatás közben rosszfelé tekertétek és úgy beszorítottátok, hogy most már nem lehet leszedni. Hajtókar csere lesz ebből. Én úgy jegyeztem meg, hogy mindig a hátsó kerék felé kell tekerni a tetejét, akkor lazul.
2020. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A bal pedál balmenetes, a jobb pedál jobbmenetes. De hogy ez miért ilyen, az nem magától értetődő. Tekerés közben a pedáltengely és a hajtókar között ébred a precesszió nevű erő (tehát nem a pedálcsapágy surlódásáról van szó) Attól függetlenül, hogy a pedáltengely a hajtókarban esetleg laza vagy szoros, ez az erő él és hat. A bal oldali pedáltengelyt hajtás közben szeretné balra csavarni, és viszont. Így ez a furcsa nevű erőhatást arra használják, hogy a pedáltengely stabilabban álljon.
2020. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én kunyerálnék egy balos hajtókart egy biciglisboltban vagy egy maga szerelő ismerőstől. Hajtóműcserék után egy balos hajtókar mindig felesleges :)
2020. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Huh, de megszenvedtünk vele... igen, először balra tekertem, mintha rendes jobbmenetes lenne és szerintem jobban rászorítottuk... jobbfele tekeréskor tört el a villáskulcs. Aztán kaptam olyan tanácsot ma, hogy 2 kalapáccsal kezdjem el ütni összefele, úgy talán jobban megszakad a rozsda. Apám viszont azt mondta, hogy vegyük le az egész meghajtókart (még szerencse, hogy nem a másik pedálnál volt ilyen, hanem ennél ahol le lehet venni) és betettük a satuba. Itt húztam, közben kalapáccsal ütöttük a kulcsot (a másiknál ez rögtön segített) de semmi, a másik rendes 15ös kulcs is elromlott, ez kitágult... aztán már tanácstalanságunkban megpróbáltuk 16ossal, ez is fogta valamennyire... ezután utolsó próbálkozásképp teljes erőmből húztam magam felé, és valami megszaladt. Apám azt hitte hogy ugyanúgy lecsúszott, mint a kitágult 15ös... DE NEM :D nagynehezen megindult... ilyen nehéz szülés még nem volt, de hál Istennek minden rendben lett a végére. Köszönöm a válaszokat!!
2020. máj. 30. 14:12
 8/10 anonim ***** válasza:

általában a tengely végébe vagy valahova máshova bele van ütve, hogy melyik oldalra való (L,R)

összerakásnál tegyetek kis zsírt a menetre akkor nem fog összerohadni és könnyebben lejön.

2020. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem voltam rest egy nyilat festenirá,és oda pingáltam,hogy "le".
2020. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a pedálba tett imbusz (nincs mindegyik pedál villáskulcshoz kiaalkítva) végére szoktam tenni egy régi kormányt és bringás cipővel (merev talp) ráállok. Mindig működik.


Márpedig a csapágy a lényeg! Ha nem lenne csapágy, akkor kitekerődne a pedál a hajtókarból.

2020. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!