Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jó ez a pedál vagy cseréljem?

Jó ez a pedál vagy cseréljem?

Figyelt kérdés

MTB bringt vettünk és a pedál nekem annyira nem szimpi. Egy széles rombusz alakú műanyag pedál van most rajta. EZ jó egyáltalán terepezésre?

Kezdő montis vagyok még annyira nem vágom a témát főleg hogy nőből vagyok.


2019. jún. 24. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ja vannak rajta fém tüskék, akár jó is lehet. Ha nincsenek, akkor nem terepre való. A bringákat általában pedál nélkül, vagy gagyi pedállal adják, mert úgyis mindenki vesz magának olyat, amit szeret.
2019. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szlory ***** válasza:

A műanyag pedálokat BMX-re meg városba találták ki. Lehet jó messze eldobni - mihelyst kerestetek helyette megfelelőt.


A többes számból úgy veszem ki, hogy te leszel a szakmai IQ, különben nem is kérdezted volna meg a pedált - ugye? :) Ha így van, akkor kezdhetünk filózni azon, hogy mennyi időt, merrefelé (milyen terepen) fogsz tekerni, túrázol vagy izgalomra is vágysz, fogsz-e felszerelést venni vagy hanyagolnád a mélyebb részleteket... ilyesmi. aztán majd kikötünk egy platform vagy egy stoplis pedálnál, megfelelő árkategóriában és remélhetőleg arra a célra, amire gondoltál. :D

2019. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát egyenlőre fogalmam nincs pontosan mit szeretnék vele. Annyi biztos nem aszfalton szeretném hajtani. Kicsit belekostolnék mindenbe hogy megtapasztaljam hogy mi tetszik és mi nem.

Egy fém szegecses pedál jó lenne?

SPD pedáltól kicsit félek főleg hogy még a piciklit se szoktam meg.

2019. jún. 25. 11:57
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

"még a piciklit se szoktam meg."


Ez jó név lesz a testmagassághoz túl alacsony bringákra: picikli. :D


Amatőrnek nem javaslom a szöges platform-pedálokat, úgy kidíszíti a sípcsontodat, ha figyelmetlen vagy, hogy többet bringára sem ülsz.


Elsőre valami ilyen elmenne, ami nem vacak műanyag, nem is szöges, de azért van rajta, ami a megcsúszó talp ellen fog.

[link]

2019. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szlory ***** válasza:

Picikli rulez. Nekem rengeteg piciklim van, borzalom, hogy használt gépekből a 190 centisekre alig-alig gondolnak :D


Kérdező: én meg montira javasolnám az öszvért! Shimano Click'R. Egyik fele sima pedál, másik fele patentos, de olyan stoplival kérheted (alapból ezzel jönnek), amivel könnyű kioldani. Csajok, kezdők kifejezetten szeretik. Kerestem egy cikket, ahol nagy okosságok nélkül mesélnek róla: [link]


Konkrétan ezt a típust javaslom a családon belül: [link]

2019. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szlory ***** válasza:
Ugyanez brutál kiadásban a PD-T8000 nevet viseli!
2019. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vagy acél keretes műanyag pedáll.

A szöges platform szerintem túlzás. Városba mindenképp.

Spd: hobbi szinten az is túlzás.

Click"r: lehet én vagyok a csoró,de ha csak úgy tekergettek akkor az sokba kerül. És olyan elönyőket nyújt amiket nem biztos,hogy kitudsz használni.

2019. jún. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

Picikli.


[link]


:D

2019. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jajj észre se vettem hogy piciglit írtam. xdd


Utolsó előttinek szól:

Nem városban és lesz tekerve vele hanem terepen, de kezdő felszerelés nélkül nem fogok nekiugrani hirtelen. Apránként bevásárolok.


Végül lett pedálom. Tegnapi tekerésen vettem észre hogy anyukám országutiján olyan pedál van amit szeretnék.Kisebb feje van és nagyon enyhén szöges fekete fém pedál. Ő úgy is most SPD-re fog cserélni.


Régebben volt szöges pedálom nem nyúztam le magam vele.


Majd ha tényleg komolyan fogok bringázni akkor egy ilyen könnyen kioldható SPD-vel megpróbálkozom majd.

Köszi mindenkinek

2019. jún. 26. 16:31
 10/10 Dreigang ***** válasza:

Kicsit az SPD-ről: ha könnyen kioldható, akkor az olyan, mint a nehezen kioldható. Vagyis van egy optimális kioldási erő, amit be kell állítani.

Anno SPD-vel kezdtem, és egyre jobban meghozta a tekerési kedvemet, pedig én sem vagyok profi sportoló.

2019. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!