Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hagyományos (nem patent)...

Hagyományos (nem patent) pedálhoz is érdemes bringás cipőt venni?

Figyelt kérdés
Kezdő MTB-s lennék, tehát semmi verseny vagy ilyesmi, sima hobbi bringás. Viszont kellene egy cipő, mert normális sportcipőm sincs, így mindenképpen vennem kell valamit. A kérdés, hogy érdemes-e kifejezetten kerékpáros cipőt venni, vagy az csak patentpedálnál lényeges?

2020. máj. 31. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Mert bringázáshoz tervezték.

Kicsit mélyebben:merevebb a talpa,így hatékonyabb tekerés. Ha megfelelőt veszek akkor utólag lehet beletenni patent szemet,így megsporolsz egy cipőt.

Ezzel csak egyszer volt problémám kiskoromban,bele akadt a füző a pedáll tengelybe és eltaknyoltam. Ez nem jellemző a bringás cipőkre mert tépőzárasak (is).

2020. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem érdemes. Ezeknek a talpa nem csak merevebb, de a gumi is speciális, hogy jobb tapadást adjon. Speciálisan platformhoz való cipők közt keress (5-10, Northwave, stb.).
2020. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Patentpedálhoz való cipőt ne használj tapasó pedállal!

A kemény, merev talp miatt le fog csúszni a lábad!

Platform pedálhoz való cípőt keress!

2020. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, szerintem benézel a Dechatlonba... mert elnézve a biciklis boltok kínálatát, pofátlanul drágák ezek a csukák. Nem hiszem, hogy amatőrként kihasználnám a 30 ezres Shimano cipőket...
2020. máj. 31. 23:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem is kimondottan bringázáshoz dedikált csukát veszel, a lényeg, hogy a talpa kemény legyen. A puha talpú csukán átnyomnak a pedál bordái és hamar nagyon kényelmetlen elsz.
2020. jún. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A decathlonban nincs platform pedálhoz való cipő. Ha nincs 30-35 ezred cipőre, akkor inkább keress valami hasonló jellegű, pl. gördeszkás cipőt.
2020. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én ezt az alap mtb cipőt néztem:

[link]


Ennyit még hajlandó vagyok kiadni érte, ennek úgy látom, normális talpa van, de kiegészíthető SPD klipsszel is.

Tényleg nem vagyok szarrágó, de majomkodásnak érezném, hogy teljesen kezdőként 30-40 ezres cipőben bohóckodjak. Ha eljutok arra a szintre, hogy ezek a dolgok számítanak a teljesítményben, akkor nem fogok spórolni és veszek egy profit, de addig tényleg nem a menőzés a cél, hanem a funkcionalitás.

2020. jún. 1. 12:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem lesz jó, nem alkalmas platform pedálhoz. Akkor már inkább valami ilyesmit nézz:

[link]

Vagy nézz körül az utcái cipőid közt, hátha van lehordott, aminek sima a talpa. A lényeg, hogy ne legyen nagy rece a talpán, és a platform pedál tüskéi jól bele tudjanak kapaszkodni, de tartson annyit a talpa, hogy ne nyomjon a pedál.

2020. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De az jó lesz platformhoz.

Deszkásban nem olyan jó tudom. Az inkább gurulgatásra okés.

2020. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tothp ***** válasza:
Én évekig egy merevebb talpú túrabakancsot használtam. Elsősorban többnapos túrákon. Bevált. a pedálhoz klipszet. Azt sem húztam be nagyon. igazán csak azta célt szolgálta, hogy a lábfejem mindíg a helyes pozicióban legyen a pedálon.
2020. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!