Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen női kerékpárt vegyek...

Milyen női kerékpárt vegyek ami kényelmes egy betegségből lábadozónak kirándulásra? 100.000-ig.

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 12:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
9-es, a miért ne vegyen 26-os és 17 kilósat? Használt érdekel, márkásabb igen.
2020. jún. 13. 14:56
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert a 17 kilos bicikli az nehez. Megemelni is, meg hajtani is.
2020. jún. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ahogy a 12-es írja. Egy kilót is már megérez az ember, ha annyival könnyebb a bicikli. A 26-os kerék pedig még hozzátesz, ezek általában nehéz acél felnik, vastag gumival. Kétszer annyi erővel kell hajtani, mint egy normális 28-as cross biciklit.
2020. jún. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm. Lehet rosszul értelmezem, de akkor könnyebb hajtani is ha kisebb a súlya a biciklinek. Ez tényleg fontos szempont lenne. Aluvázas legyen? És 28 colos jobb lenne esetleg mint a 26 colos? Bocsánat, de annyira nem vagyok jártas.
2020. jún. 13. 17:21
 15/18 A kérdező kommentje:
Riverside 500-at megnéztem. Szerintetek az jó lenne?
2020. jún. 13. 17:36
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, legyen minél könnyebb, aluvázas és 28-as.
2020. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Na, azért ha nem kell emelgetni a gépet, meg nem hegyre megy, akkor nem számít annyira, hogy hány kiló. Tehát ha egyenletes sebességgel mész sík talajon, akkor nem számít - akkor számít, ha gyorsítani akarsz vagy hegyre föl.


Viszont az agyváltónak van egy elég rendes belső ellenállása, az tényleg nehezíti a tekerést. Ha korábban láncváltós biciklije volt, akkor én nem agyváltósat választanék most. Annak akkor lenne előnye, ha az illetőnek most kéne megtanulni a váltó használatát, vagy már nagyon öreg lenne, nehézséget okozna neki a váltásra is figyelni.


Ha lépcsőn le-lépcsőn fel is kell cipelni a biciklit (felüljáró vagy otthon fel kell vinni a másodikra), akkor nagyon is számít a súly. Egészséges, gyengébb alkatú nőnek is okozhat nehézséget a biciklivel lépcsőzés.

2020. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a tanácsokat mindenkinek, nagy segítség volt.
2020. jún. 15. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!