Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » SOS! Véletlen, wd40-et fújtam...

SOS! Véletlen, wd40-et fújtam féktisztító helyett, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Na szóval, a sztori ott kezdődik, hogy koszos volt a fékem, én meg siettem bicózni haverokkal, és véletlen féktisztító helyett a WD40-et vettem elő, és ezzel "tisztítottam" meg a féktárcsát. Tiszta lett, de nem fog, és egy DH pályán elég szar ha nem fog a fék, és így ezért (nem nagy sebességgel) neki is mentem egy fának. Mi a teendő ilyenkor? Kikopik majd maától? vagy tisztítsam meg valamivel a féktárcsát és a fékbetétet is?

2020. júl. 8. 19:43
 1/4 anonim válasza:

Hááááát... laikusként én lecseréltetném az egészet.

Mert lehet leég egyszer csak, de kitudja mennyi idő.

Fék nélkül meg ugye nem lehet :/

2020. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tothp ***** válasza:
A féktisztító a WD 40-et is leszedi.
2020. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tárcsát meg tudod tisztítani. Féktisztítóval megfújod, tiszta száraz rongy, vagy papírtörlővel megtörlöd és kész. A kis nyílásokból is takaritsd ki a szutykot!


de a betéteket nem biztos meg lehet pucolni... Sajnos a kenőanyag belediffundál a fékbetétbe és sosem jön ki belőle.

én a helyedben vennék új betéteket az a biztos! Főleg ha nem valami spéci marhadrága cuccod van.

Nekem a hátsó fékem ilyen most... olyan mintha blokkolásgátlós lenne. Megcsepegtettem olajjal a hülye fejemmel még télen amikor szereltem. (nem kellett volna beforraltborozni szerelés előtt-közben-után :D) Azóta sem ég le róla pedig direkt mentem kemény lejtőn is hogy legyen ideje alaposan felmelegedni...


meg léci küldj egy képet milyen fejet vágtál amikor meghúztad a kart és érezted, hogy inkább csak gyorsulsz! :DDDDD

2020. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Egen, a betét által beszívott cucc a gond, a tárcsa letakarítható.


Hát én spec kipróbáltam egyszer a netes házi praktikát, fékbetétek lefúj féktisztítóval és meggyújt...


Éppenséggel nem lett 100%-os. Inkább vettem újakat.


Nekem speciel a fékolaj folyt rá.

2020. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!