Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Normális, ha ezt érzem bicikli...

Normális, ha ezt érzem biciklizésnél?

Figyelt kérdés
Egy B'TWIN Rockrider (olcsobb kategória) bicajról lenne szó, az üllés kifejezetten kemény nekem, mai kis túram után (15km) kifejezetten fájt a valagam (elnézést a szó használatért). Ami érdekes, hogy nagyon kevés embernél látok ilyen üllés puhitót, nekem anno volt 1 ilyenem. Nekem kifejezetten kényelmetlen a jelenlegi üllés, 20 perc után már megérzem az fix. Másnak is van ilyen, vagy nektek kényelmes az üllésetek? Ahogy néztem, az összes üllés szinte kemény.

2020. júl. 16. 00:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2020. júl. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én bármilyen nyergen le tudok tekerni 100 km-t. Ehhez kell:


1. Jó bringás nadrág (nem a legolcsóbb decathlonos, vacak szivaccsal)

2. Víszintes nyereg

3. Rendszeres tekerés

4. Megfelelő magasságra kihúzott nyeregcső


A kezdők azt szokták elrontani, hogy alcsonyra teszik a nyerget, hogy könnyen le tudják tenni lábukat. Így viszont a súlyuk 90%-a van a seggükön (az ideális 50-60% helyett).

A kezdők nem mozogják ki a terepet, az úthibákat.

Ha folyamatosan tekersz, akkor az izmaid dolgoznak, nem ugyanott tartod a súlyodat.

2020. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

én heti 3-4x megyek boltba ami 20 km oda-vissza, meg még tekerek a környékemen sokat. 30-40 km alatt nem is húzok bicajos gatyát.

megfelelő valagedzettség, jó beállítás, jó méretű nyereg.

és megkaphatod a valagrendet! :D

2020. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!