Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Gerincsérvvel hogy érdemes...

Gerincsérvvel hogy érdemes bringázni?

Figyelt kérdés

Régen imádtam a kerékpározást, sokszor mentem vele, még motorozni is terveztem elkezdeni, de aztán jött egy ágyéki gerincsérv és egyszerűen fáj, ha csinálom és nem hiszem, hogy hosszútávon nem lenne belőle baj.

Van valami tippetek? A földutakról már lemondtam, mert ott tényleg nagy a rázkódás, de még néhol az aszfalt is szörnyű xD


2020. júl. 17. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is fáj. Sőt utána rosszabb is. Mégis bringázom.


Ha van valami segítség a témában, szívesen fogadom én is.

2020. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egyik volt kollégámnak az orvos írta elő a bringázást - futás helyett - a sérvműtétje után. Ő nem szokott panaszkodni a fájdalomra - vagy csak letagadja :D

megoldás lehet az összteleszkópos kerékpár, de ezek elég drágák.

a rugós nyeregcső

a rugós nyereg

és egy jó vastag ballonos gumi amekkora csak elfér a vázban és ezt nem kőkeményre fújni.

illetve ezek kombinációja... minél több szinten csillapítva van az ütés a kerék felöl, annál jobb (szerintem)

2020. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
(na meg alu vázat kidobni és cormo, vagy karbon - mivel az alunál nem ráz jobban semmi, csak ez drága)
2020. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
100%
Rekumbens?
2020. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!