Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 7-es sebességben balatonkör...

7-es sebességben balatonkör egy nap alatt?

Figyelt kérdés

Elromlott a váltóm. 7 sebességes, a 7.ben akadt meg. Körbe tudom így biciklizni a Balatont egy nap alatt?

Mennyivel megterhelőbb/lassabb, mintha váltogatnám közben?



2020. júl. 22. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:

hát elég necces....

nem lehet hogy csak a bowden szakadt el és a rigó húzza le - üzemszerűen - a 7-esbe? mert akkor ez kb 5 perc szerelés....

ha az első váltó jó akkor talán. De nem kellene sokat menni keresztbetett lánccal.

2020. júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:

A 7. sebesség önmagában csak annyit mond, hogy legnagyobb áttétel. De mekkora?

Mert egy 53-as első tárcsával, 11-es hátsóval elindulni is művészet.

De egy 40-13 áttétellel eljár egy fixis is. Hosszú távra nem a legjobb, ha bele vagy kényszerítve egy lassú pedálfordulatba, az hozza ám a lábgörcsöt gyorsan.


Amúgy #1-nek igaza lehet, simán lefutott legkisebbre, mert bowden elszakadt, kijött a rögzítésből stb.


Azért megkérdezném, mennyire lenne bármi elérhető segítséged a Balaton-körön szerelés szempontból?

Mert gyanítom, hogy te nem sokat konyítasz hozzá, úgy meg 210 km egy olyan állapotú bringával ,ahol csak így elszáll a váltás, hát, orosz rulett.

2020. júl. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó kis kör lesz, a már említett 200 km-es táv egy sebességben :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__1..

2020. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A reggeli edzésem alatt ment tönkre, de nem tudtam megcsinálni, nem tudom mi lehet a probléma. Holnap reggel indultam volna, ma meg nem tudom szerelőhöz vinni, de akkor két hét múlva megyek majd, addig nem érek rá.

10 éves kerékpár már és sokat van használva.


#3

nem értem a belinkelt kerdést.

én gyakorlottabb vagyok és nem 45 km volt a leghosszabb táv, amit mentem. alapból nem lett volna sok számomra, bicikliztem már órákat, napokat, a balatoni szintkülönbség miatt kérdeztem, hogy mennyivel lenne megterhelőbb így...

2020. júl. 22. 16:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, csak az a kérdés hogy előbb esel-e le a bringáról, vagy az esik-e szét alattad.
2020. júl. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tothp ***** válasza:
Viszonylag egyszerű egy kevésbé megterhelő fokozatban rögzíteni, ha nem törött, vagy deformált.
2020. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ja hogy még nem indultál el... akkor csináltasd meg! :)

kelleni fog a váltó néhány helyen! még akkor is ha "gyakorlottabb" vagy :)

2020. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

"kelleni fog a váltó néhány helyen! még akkor is ha "gyakorlottabb" vagy :)"

Káptalanfüredi bucka 52-13-ban vidám lehet. :D

2020. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tothp ***** válasza:
Meg az Árpás utca Kenesén :-)
2020. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!