Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Balaton körbebiciklizést...

Balaton körbebiciklizést bírnám egy nap alatt? Hogy készüljek fel? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

45 km volt a legtöbb amit valaha tekertem egyhuzamban. (eddig 3-szor tettem meg) (18 éves vagyok) (de 80 m szintkülönbségű helyen, legalább 15 dombbal, szóval kemény terepen)

Jövő nyáron szeretném körbebiciklizni egy nap alatt a Balatont.

Szeretnék sokat biciklizni addig, de nem tudom, hogy felkészülés szempontjából mi lenne a legeredményesebb. Valami fokozatos kéne. Minél nagyobb távokat? Vagy egyszer fel kéne mérnem a maximum terhelhetőségemet?



2020. júl. 22. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már bicikliztem körbe, előtte 55km volt a leghosszabb táv, amit egyben tekertem. Nem a megrendezett körbetekerésrn voltam, csak négyen elmentünk. Kb 10 óra volt, közben megálltunk enni, meg egyszer fürödni is. A sok ülés volt kényelmetlen, de nem volt olyan durva az egész.
2020. júl. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

45 km-re a 80 méter emelkedés nulla.

Még a Balaton körül is sokkal több lesz ennél.

45 km-t le lehet tekerni "gyomorból" még úgy is, hogy 1500 méter szintet teszel bele. Tehát 45 km alatt nem kell pótolnod az energiát.

Én 100-140 km-eket tekertem előtte (hegyen), de az nyomasztó volt, hogy 80 km után is van még 120 hátra. Amúgy nem egy olyan nagy élmény. Teljesítménytúrán tekertem körbe, ami gyakorlatilag egy verseny volt. Csak versenyen mennék ilyen unalmas útvonalra.

2020. júl. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, kiegészíteném annyival, hogy Füredről indultunk, az északi parton Keszthely felé, a dêli part volt nagyon unalmas Boglár környékétől. Gondolom addigra elfáradtunk, ott már olyan hosszúnak tűnt minden.

Ez kb 5 éve volt, de már megint mennék.

2020. júl. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

csinálj jó hosszú túrát! 100 felett! hogy lásd hogy hogyan bírod erővel, energiával, és szellemileg.


fontos a kajálás, mert még nem kemény tekerés mellett is szépen lassan elfogyasztasz mindent energiát és ha nem pótolod időben eldőlsz mint a rohadt nád.

menj sokat és érezd meg milyen amikor elcsoffadsz.

csinálj olyan túrát ahonnan tudsz rövidíteni hazafelé ha nagy a baj.

A Balcsin csak úszva tudsz rövidíteni! :D

2020. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krisz85 ***** válasza:

Nen a tavaszi baltonkort csináltam meg. 0 kmt mentem előtte 8 évig. Reggeltől este kilencig mentünk 30km és szakaszokkal. Tapasztalatok:


Belazasodtam estére. Hiporthermias sokk.

Rázott a hideg pedig 24 fok volt a szobában.

A tenyereen az idegeket szetnyomta a kormány mert a kényelmesnek hitt beallitasom mégis a tenyeremre terhelt.ez kb a túra után pár nappal jelentkezett. Két hétig nem tudtam behajlitani három három ujjamat mindkét kezemen....

Másnap meg egy érdi 40 km túra volt majd onnan meg haza Kispestre tekerés..

De rendszeres 50-70 km és túrák után nem volt gond a száz kiló sem. A rendszeres tekerés a lényeg. Mindennap vagy minden másnap fel kell ülni a bicóra.

2021. ápr. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

80 méter szintkülönbség 45 kmen nem sok, ennyi még kb. Szabolcsban is összejön az embernek.


Lehet, hogy simán bírnád, de a helyedben azért mennék előtte ennél nagyobb távokat, hogy lásd, mivel jár a dolog.

2021. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!