Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy barátnőmmel most biciklizn...

Egy barátnőmmel most bicikliznénk körbe a Balatont. Mit ajánlotok, miket intézzünk el az indulás előtt? Hogyan vágjunk neki?

Figyelt kérdés

Ez lenne az első alkalom mindkettőnk számára, 21 évesek vagyunk. Barátnőm mondta, hogy kempingezzünk. Egyik életcélom körbe biciklizni a Balatont, de van bennem egy kicsi félsz, hogy a bringákkal a kemping alatt mi lesz, a cuccainkra is oda kell figyelni. Még ha biciklit kell szerezni, az megoldható lenne, inkább a pihenőkkel van a "bajom".

Szerintetek két fiatal lánynak mennyire "veszélyes" megtenni 206 km-t néhány nap alatt?



2020. júl. 26. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Egyáltalán nem "veszélyes", csak rá kell készülni. Attól függően, hogy. hány nap alatt akarjátok teljesíteni, kell némi edzettség, mert a szintemelkedés közben nem sok, de aki egyáltalán nincs kondiban, annak okozhat meglepetéseket.


A kempingezés tényleg nagy élmény, de arra tényleg rá kell készülni, főleg ha a bringákon akartok vinni mindent. Kicsire összehajtható sátor, hálózsák, megfelelő bringa csomagtartóval és táskákkal... ez esetben tekerni is nehezebb lesz. Elsőre én azt javasolnám, keressetek egy szervezett túrát: sok helyen van lehetőség arra, hogy a szervezők foglalnak szállást, viszik a cuccaitokat egyik szállásról a másikra, nektek csak meg kell jelenni két bicajjal és kész. Nyilván ez drágább és kevésbé izgalmas a kempinghez képest, de elsőre szerintem bőven tartogat kihívást így is.

2020. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha egy nap alatt tekeritek le, akkor nincs gond a kempinggel! :)

Többnapos tekerésnél én normális szállást keresnék, vagyis előre lefoglalnám, mert a jó alvás nagyon fontos, ha minden nap kifáradsz.

2020. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

4 nap alatt tennénk meg, napi 50-60 km-rel. Köszönjük szépen az ötleteket! :)

A kemping 1-2 éjszaka lenne csak, mert szerintem is kényelmesebb lenne egy motel vagy valami kis szálló, de majd meglátjuk :)

Akinek van még tapasztalata írja le legyen szíves!

2020. júl. 26. 11:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy vigyetek:


- paprikaspray

- defektmentesítő spray

- minőségi napszemüveg

- minőségi fejlámpa

- powerbank / napelemes töltő

- GPS / térkép app a telókra

2020. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
paprikaspray? :D
2020. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A spray kutya és/vagy rosszemberek ellen kell. Ezt én is ajánlom, a legtöbb vadászboltban beszerezhető. Egyébként mindig jó ötlet a kézközelben tartott dezodor, ha úton vagy. És itt ugye két kevésbé rutinos lányról van szó. Fotelhumanistáknak természetesen nem opció semmilyen önvédelmi ötlet.


Én is tapasztalatból írok:

Kérdező, próbáljatok mindent a bringára feltenni, hátizsákba ne pakoljatok, a legjobb, ha nincs is rajtatok út közben, mert leszakad a váll és lerohad a hát :) Irat, pénz, telefon, stb. elfér egy övtáskában és azt vigyétek mindig.

Nem tudom, mikor akartok indulni, de ha időben belefér és v-fékes az első villa, egy ilyen első csomagtartó is elvisz pár kilót, egy bringásboltban hamar feldobják.

[link]

Ha kánilkula lesz, és még nincs ebben rutinotok, arra kell készülni, hogy a tűző nap rengeteg energiát kivesz az emberből. Több árnyékos pihenőt be kell iktatni és ha nem vagytok négerek, használjatok rendszeresen magas faktoros napolajat, tarkóvédős légiós sapkát, valami hasonlót:

[link]

Szúnyog ellen deet tartalmú riasztó a leghatásosabb, pl. ez, gazdaboltoknak is kapható:

[link]


"hogy a bringákkal a kemping alatt mi lesz"

Stabilan le kell zárni, ez nem megkerülhető opció. Én ezt a lakatot szoktam ajánlani:

[link]

Igen, nehéz. De minden megbízható lakat nehéz. Ehhez jár egy méteres sodrony, de ha veszel hozzá pl. egy ilyet, akkor már a két bringát és a négy kereket fel lehet fűzni és egyszerre lezárni:

[link]

Vagy zárd amivel tudod, az alkalmi lopást bármilyen lakat megakadályozza.


Az úton esetleg felmerülő műszaki problémákat, defektet én most nem merném taglalni, legjobb ha felírjátok az útba eső szervizek telefonszámát :)

https://www.youtube.com/watch?v=QW74hQI1LDs


De attól tartok, a két lánynak az lesz a nagy kihívás, hogy hogyan ne pakoljon fel 2-3 köbméter ruhát az útra :)

2020. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vajon mi lett.
2021. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg szállás van útközben, mi nem készültünk, s mégis találtunk, két nap alatt mentünk.

S úgy, hogy amit először találtunk, nála nem volt hely, de tudott olyat, akinél volt.

2022. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!