Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire érezhető a különbség...

Mennyire érezhető a különbség a gravel és a slick gumis országúti kerékpár között?

Figyelt kérdés

Az úthibák miatt gondolkozok gravel kerékpáron. Emelkedőn mennyivel "nehezebb" haladni vele? Illetve tekerés nélkül gurulva jobban lassul

a ballonosabb, bütykös gumi vagy nincs túl sok különbség?


2020. júl. 31. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Országútim nincs, ezért nem tudom megmondani a tutit. Amit el tudok mondani, hogy gravelra rakhatsz országúti gumit, fordítva viszont nem megy. Amúgy gravelre nem muszáj bütykös gumit rakni, rakhatsz rá szélesebb slicket is. Így kényelmes is lesz, és jól is fog gurulni. Ezen kívül súlyban lesz még különbség, ami főleg emelkedőn jelent valamekkora hátrányt. Mivel gravelnél nagyobb a terhelés, ezért ott a váz és a kerekek is erősebbek, nehezebbek. A graveleknek rövidebbek az áttételei, ami pedig végsebességben korlátozhat. Nagy átlagban a gravelen kevésbé aerodinamikus az üléspozíció, de ez bringától függ.
2020. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem gravel van amin néha cserélem a kereket országútira és nekem nagyon érezhető a különbség. Mindegy, hogy emelkedő vagy sík.

Profik meg sem érzik a különbséget: https://www.youtube.com/watch?v=jt2HATvCxTE

2020. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tévedtem, a profik is megérzik a különbséget:

https://www.youtube.com/watch?v=TCrL7yHPMqo

50%-kal több erő szökséges ugyanolyan sebesség tartásához egy gravel gumival, mint egy országútival.

2020. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden h emelkedő vagy sík:

De végeredményben jobb a Slick

2020. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!