Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miert faj, ha biciklizek?

Miert faj, ha biciklizek?

Figyelt kérdés
Régebben, pár éve azért elég sokat bringaztam, sima normál montim volt általában, általános iskolába 7,8 utána kozepsuliba is, utána kevesebbet de azért mindig mentem vele. Most 28 vagyok vettem egy kilimanjaro cross kerékpárt, nem olcsó kategóriát, és valahogy egyáltalán nem kényelmes. Vettem hozzá memoriahabos ulehuzatot is mert ahogy kirpbaltam éreztem hogy elég kemény az ülés rajta. Gondoltam rég bringaztam, megszokom majd úgyis. De nem. Mar egy hete használom de iszonyúan faj végig amíg tekerek, és én ilyet még sose tapasztaltam. Nem az ami néha van hogy izomlaz hanem a farkcsontom teljesen faj. Utána leszallni is alig bírok vagy ha később leulok és fél állok nahyon kellemetlen.. És nem ertem miert. Szerintem megfelelő a beállítása is az ülések nem túl magas nem túl alacsony. Mi lehet a gond? Lehetséges hogy új ülést kellene vennem rá? Cross. Kerékpárra csak ilyen vékonyak a jók ami alapból van rajtuk?28. L

2020. júl. 31. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Menj el egy szaküzletbe, és fogsz tanácsot kapni, hogy milyen nyereg lenne neked a legjobb.

A cross bicajokhoz is lehet picit szélesebb nyerget venni. Lehet, hogy nem látszik majd trendinek, de a lényeg, hogy a fenekednek jó legyen! :)


Sajnos a plusz üléshuzatok nem sokat segítenek.... Nekem a memóriahabos abszolút nem vált be, egy zselés egészen jó volt egy darabig.

Aztán lett egy új bicajom (Merida crossway), amihez Merida keskeny nyereg volt (enyhén szivancsos), és egyből bevált. Nagyon függ az anatómiától, hogy kinek melyik fazon a legkényelmesebb. Van már olyan bicajbolt is, ahol számítógéppel leszkennelik a fenekedet :-D, és annak alapján ajánlanak nyerget.


Olvasgass, hátha tudsz belőle hasznos infót kinyerni:


[link]

2020. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

folytatom....


Nézz meg pl. egy ilyen típusú nyerget:

[link]


Ez még nem széles, de elég párnázott.

2020. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És azt is nézd meg, hogy jól van-e beállítva a nyereg magassága, dőlésszöge, stb.

Nekem volt pont az előző által ajánlott monte grappa, de hosszabb úton az is kényelmetlen volt. Most egy országútin egy országúti nyereggel és bélelt nadrággal jobb, mint a monte grappával, ami agyon van párnázva ehhez képest.

Mindenkinek másféle nyereg jó, meg kell találnod ami neked jó, de az első lépés a jó beállítás.

2020. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, megneztem az oldalt 😀😀 picit még lehet várok hátha mégis hozzaszokok valamennyire a mostani uleshez, vegulis meg csak 3, 4 x ültem rajta de furcsa hogy 1. 1.5 órát és ennyire fájjon, sosem volt meg ilyen nekem 🙄ma próbálgattam a magassagot mert ugye ha kitudom nyújtani a labam tekerés közben elvileg az a jó, hát igen de amugy alig tudok felüli rá még leszallni is kevésbé, szóval az sem volt. Jó, amugy érzésre sem bár most jelenleg mindenhogy faj 😀😀😀 de ha nem javul akkor mindenképp lecserelem 🤪
2020. júl. 31. 23:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem kellet szivacs az ulesre. Igy is fajt a popom egy darabig kb egy hetiv elotte kihagytam 5-10evet kb utana megszoktam. Mindenkinek faj amugy ha egy nagyobbat teker. Lehet van ott valami izom is ami hozzaerosodik nemtudom amugy minden versenyzo is kb bord szivacsos nadragot vagy valami segitseget azthiszem. De pl a szobabrinyom is tre volt olyan szR ulest..megkellet szoknom kb 2het volt... :)
2020. júl. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt szokni kell, másrészt sokfélék vagyunk, megvan mindenkinek az ideális nyereg. Férfi vagy női bringa? Mert a nőknek jellemzően szélesebb a csípőjük, ezért szélesebb ülés is kell nekik. Az ülőgumók távolsága alapján szoktak nyerget ajánlani. Ezeken kell támaszkodni a súlyodnak. Ha keskeny a nyereg, a terhet a lágy részek, vagy jelen esetben a farokcsont kapja. Ez nem csak kényelmetlen, egészségtelen is.

Először is biztosra kell menni, hogy a nyereg jól van beállítva, tehát nem dől hátra, hanem vízszintes, vagy enyhén előre dől. A magasság jó, tehát tekerés közben nem billeg a csípő, alsó holtponton a láb majdnem nyújtva van. Vízszintes hajtókar esetén az elöl lévő térd vonala kb. a pedál tengelyét metszi.

Amennyiben a nyereg nem neked való, meg kell becsülni, vagy mérni az ülőgumók távolságát. Szaküzletben adnak tanácsot, vagy interneten lehet találni erre módszereket. Van, ahol lehet tesztre elvinni nyerget, ez az egyik legtutibb megoldás. Sokan azt gondolják, hogy a legpuhább, legvastagabb géllel szerelt, jó széles nyereg lesz a tuti. Ez hosszú távon szinte soha nem igaz. A túl puha nyereg is fájdalmat okoz, a túl széles nyereg pedig kidörzsöl, vagy akár nyom tekerésnél. A nyereghuzatoknál jobb megoldás a kerékpáros nadrág, amiben van egy párnázott betét.

Végül pedig fontos a rendszeres tekerés, hogy a test alkalmazkodjon az új terheléshez. Emlékszem, amikor télen nem tekertem, minden tavasz úgy indult, hogy egy hétig fájt a seggem.

2020. aug. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most olvasom a hozzászólásod. Tekerés közben a láb ne legyne nyújtva, csak majdnem. Ha a sarkad van a pedálon, és úgy ki tudod nyújtani, az rendben, de tekerés közben maradjon 10-15 fok törés a térdednél.

A fe- és leszállás csak technika és rutin kérdése. A nyeregből nem érhet le a lábad, mert akkor nagyon rossz a beállítás, és kicsinálod a térded. Nem a nyeregben ülve kell indulni és megállni. A bringa felett úgy kell állni, hogy a nyereg és a kormány közt legyünk, a váznak pedig el kell férnie alattunk, ha a kerékpár mérete megfelelő.

2020. aug. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, ment a zöld mindenkinek. Nem a nyeregrol ér le a labam a földre sőt úgy szinte egyáltalán nemis érem a földet mert alig bírok felüli 😀majdnem egyenes a labam amikor tekerek de nem teljesen. Hát megprobalom tényleg meg terhelés egy pár napig cska ugye elveszi a kedvemet ezis hogy elinduljak mert tudom mire vegzek kb halál 😀
2020. aug. 1. 08:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam a gyári nyereggel hogy fájt a seggem, aztán vettem egy nyerget ami 20cm széles és azóta megszűnt a fájdalom.Javaslom Te is vegyél egy olyat ami az egész fenekedet tartja.
2020. aug. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anélkül, hogy elolvastam volna a linkelt írásokat, saját kútfőből: a nyeregbeállítási tanácsokat csak kiindulási pontként érdemes figyelembe venni. Ahány segg, annyiféle optimális helyzet (le-fel, előre-hátra billegtetés) Kényelmesről nem beszélnék, mert a bringán jó esetben is csak a legkevésbé kényelmetlen helyzetet lehet elérni, viszont akkor jó esetben órákon át lehet tekerni :) A magasságról: az én tapasztalatomban, ha a csípő is billeg le-fel ahogy tekersz, akkor magas a nyereg. A nyereg kivitele lényeges, nem véletlenül szoktuk ajánlani lányoknak-fiúknak a "lyukas" nyergeket, ezek leveszik a nyomást a középső, lágy részekről. A betétes és gumírozott gatya azért jó, mert egyrészt kicsit tompítja a farpofákra jutó nyomást és ami szintén lényeges, hogy nem engedi felgyűrődni a gatyát az ágyék tájára.
2020. aug. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!