Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi értelme van elektromos...

Mi értelme van elektromos biciklit venni biciklitúrázáshoz? A túrázásnak nem épp az a lényege, hogy az ember megerőltesse magát?

Figyelt kérdés
Nem elég, hogy méregdrága az ebike, testedzés szempontjából nem sokat ér.

2020. aug. 29. 12:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem én vagyok. 😉


De te látom nagyon irigy kutya vagy 🤣

2020. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Amíg milliós tétel egy ilyen addig bizony sznobság."

Egy elektromos tolószék is rohadt drága.

Hülye sznob rokkantak.


Attól még nem sznob valaki, hogy van pénze megvenni azt, ami jó.


És bizony sok dologra jó.


Mondjuk a DH-s nem a fogaskerekűvel megy fel, hanem életében először felteker.

Mondjuk az idősödő és-vagy szív- vagy ízületi, akármilyen egészségi problémás kerékpártúrázó nem kell, hogy feladja kedvenc sportját.

Mondjuk a tök egészséges edzett bringás ezzel ugyanannyi fáradtsággal, ugyanúgy kihajtva magát háromszor akkora távot megy, mint enélkül tudna.



Igen, van, aki Strava cheat céljára használja, vagy arra, hogy a fejét játszva ráelőzgessen az edzőtekerő profi Telekom csapatra.


Az eszköz nem rossz attól, hogy a hülye is tudja használni hülyeségre, illetve attól még a jól használó nem hülye.


Ha megengedhetném magamnak, plusz volna hol tárolni (mert ami helyem van, az csurig van a három bringámmal), valószínűleg én is vennék.


Én speciel azért, mert 7-8 kilométerre járok melóba, a hagyományos bringáimmal meg a szokott tempómban minden út után zuhany + átöltözés kell, ezzel meg leizzadás nélkül lennék bent gyorsabban és olcsóbban a busznál.

2020. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nincs is annál szebb élmény, amikor az ember downhillezik és 60-nal száguld a lejtőn - felfele...
2020. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

#23:

:D


Ha a hatvanat nem is, de legalább azt az élményt többen megélhetik, amikor olyan meredek a mászás, hogy balanszírozol a hanyattesés és az elkaparó hátsó kerék közt.

2020. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
23# Az elektromos downhill bringának van értelme. Bár elég nehéz lehet (20 kg feletti súly)
2020. szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az igazi DH gépek alapból nem pillekönnyűek.

Szerintem nem okoz az akku és motor olyan jelentős pluszt.

2020. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
74%

#Wadmalac

A 2020-as fejlesztésű csúcstechnológia 2004 körüli DH bringa súlyban lenne, ha motort és aksit aggatunk rá, azaz 25-30 kg.

Kérdés, hogy egyáltalán át lehet-e alakítani, mert amiket eddig láttam, azok mind trail bringa méretűek voltak eleve elektromos platformú vázra építve.

Az ettől nagyobbak pedig már "cross motorok" downhill alkatrészekkel, egy valódi cross motor súlyának töredékéből.

Pl: SUR-RON LightBee. (Ezek állnak legközelebb egy DH bringához, de nem véletlenül nincs rajtuk pedál. Ebben a méretben már értelmetlen volna tekerni.

2020. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

#27:

Ez mondjuk mennyire minősül DH-ra alkalmasnak?

[link]


25 kiló alatt van, tokkal, vonóval.


"Kérdés, hogy egyáltalán át lehet-e alakítani"

szerintem eddig kifejezetten elektromosnak épült lovakról beszéltünk, nem egy hagyományos DH gép utólagos tuningjáról.

2020. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

#Wadmalac

Alakul. Nagyon jó kis élmény bringa lehet,


Most utánanéztem és van e-bike modellje az YT-nek, Specialized-nak, Cannondale-nek, és minden nagyobb gyártónak. Mind ugyanilyen trail-all mountain geometriára hajazó vázkialakítást kapott.

Kezdem összerakni fejben, hogy mit akarnak ezekkel.

Nem all mountain, nem enduro, nem downhill, hanem ELECTRIC MOUNTAIN BIKE.

Szóval, ha azt mondjuk, hogy E-BIKE, akkor az ilyen, és ezeknek vannak a különböző szintjei: Nem annyira durva e-bike, durva e-bike, nagyon durva e-bike, iszonyatosan brutális e-bike. A felhasználási területe pedig: mountain biking - ami ott kezdődik, hogy lemész az aszfaltról, és ott ér véget, ahol meghalsz.

Így már értem a koncepciót. Nincsenek kategóriák, mert az önmaga kategóriájában játszik.


A Downhill kategória pedig marad ez a gyönyörűség: [link]

2020. szept. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

DH-nál jó ha van a plusz súly az akku miatt... még az is húzza lefelé :D

sőt még 2 zsugor vizet is fel kell gurtnizni hátra, biztos nem érnek utol :D

2020. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!