Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi értelme van elektromos...

Mi értelme van elektromos biciklit venni biciklitúrázáshoz? A túrázásnak nem épp az a lényege, hogy az ember megerőltesse magát?

Figyelt kérdés
Nem elég, hogy méregdrága az ebike, testedzés szempontjából nem sokat ér.

2020. aug. 29. 12:01
1 2 3 4
 31/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

Na jó, az a Scott tényleg maga a minimalista gyönyörűség.


De szerintem a nagy gyártók is kénytleenek ma már gondolkodni MINDEN kategóriájuk lovuk elektromos rásegítéses verziójában.


Én továbbra is pártolom, ez csak szélesíti a kerékpározók körét, növeli a bringások számát és az igen hasznos lesz a közforgalmi elfogadásuk, biztonságuk felé is.

2020. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy a baj, sokan le se szarják, hatóságok pedig nem értenek hozzá, de 300watt felett jogsi kell hozzá 300-4000ig elég a b... és itt jön a gondom, azzal nekem semmi bajom, mert nekem nagymotorra is van... és van is egy 1500wattos épített hegymászó szörnyetegem.

Viszont mint forgalomban résztvevő jármű, normális kötelező biztosítást nem tudok rá kötni... ez engem eléggé zavar.

Amúgy meg ha tehetem, 29essel csapatom a környező hegyekben xc jelleggel, de van, hogy csak a túrázás élménye kell, esetleg csak endorfin kell, na olyankor használom az elektromost... van enduro mocim is, de teljesen más élményt ad egy bringa mint egy motor.

2020. szept. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Én se vennék elektromos kerékpárt MÉG, amíg hagyományos trekking biciklivel is fel tudok menni a Visegrádi-hegység erdészeti útjain, de egyrészt mivel hobbikerékpáros vagyok, így az engem is megterhel, másrészt aki túrázik, annak az elsődleges szempont nem a sportteljesítmény, hanem a táj és a kikapcsolódás (ez kicsit ellentmondásos a hegyre való feljutással). Aki esetleg nem tud feltekerni egy meredekebb úton, az miért kéne, hogy emiatt ne élvezhesse? Attól még, hogy van rásegítés, a teljesítmény ugyanúgy megvan.
2022. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!