Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hány százalékos emelkedő...

Hány százalékos emelkedő számít emberileg meredeknek?

Figyelt kérdés
Tervezgetek egy 30 km-es kis kört a Budai hegyekben, számomra nem ismert helyen, még szeretném kihasználni az utolsó napokat a jó időből. Csak hát nézem, hogy egyes helyeken durván emelkedik, de fogalmam sincs hogy az még emberileg bicikilivel járható út-e? Nem vagyok nagy bringás, számomra nem szégyen ha tolni kell a cangát, de azért nem gyalogtúrát terveznék. Szóval mondjuk pl. 5 km-en keresztül 15%-os emelkedő az még tekerhető, vagy nem? Átlagos kondiban vagyok, szoktam edzeni és tekerni is.

2020. szept. 23. 19:52
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
2020. szept. 23. 20:37
 12/43 anonim ***** válasza:
Én a százalékot nem tudom, de az a tapasztalatom, hogy könnyebben legyőzhető egy rövid meredekebb, mint egy sunyi, hosszú, szinte alig látható emelkedő. Igaz, nekem csak 6 sebességes a bringám, szóval nem kimondottan egy hegyre tekeréshez alkalmas.
2020. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
Bringázól, áttételtől is függ. Illetve sok múlik a te kondidon. Átlagos kondival szerintem tolós lesz a 15%-os rész.
2020. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
12: hát nem vagyunk egyformák, a sunyi hosszú nekem jobban fekszik, a rövid meredeken nagyon felmegy a pulzusom. :D
2020. szept. 23. 21:59
 15/43 anonim ***** válasza:

A Kiscelli út 18%-os (emlékeim szerint). Az bőven kitekerhető, ha van hozzá áttételed. 1-2 méteren még a 28% is.

A Magas úton vannak 21+%-os szakaszok, az már keményebb dió.

Terepen teljesen megszokott a 20%-os emelkedő.

2020. szept. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Igen, a Magas úton is átmegy az útvonalam.


A bikemap-en keresgettem, de amit ott találtam az meg szerintem nagyon off-road.


Lehet hogy akkor visszatérek a megszokott körömre és nem kalandozok ismeretlen utakra.

2020. szept. 24. 08:56
 17/43 anonim ***** válasza:

Hidegkútról indulsz, vagy az csak egy köröd volt a sok közül a meredek Táltos utcában?

Direkt "szintes" köröket keresel?

Mert Budaőrs-Törökbálint felé vannak kényelmes kis útvonalak...

2020. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

Merretekerjeken ne nézz %-os emelkedőket, rövid távon nagyon pontatlan. A teljes távot nézd és hogy hány métert emelkedik, abból ki tudod számolni, hogy hány %-os.

Felénk van pár emelkedő, ahol mindig elgondolkodok, hogy tolni kellene (5km -> 300m, 3km -> 200m), de országútit tolni elég ciki lenne, úgyhogy inkább felszenvedem magam :D

2020. szept. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

ne parázz rá ennyire...

menjél aztán meglátod.

ha nem megy akkor szálj le és told - én is azt csinálom.

legalább megtudod a képességeidet. ami mindenkinek más és mindenkinek nap mint nap változik. lehet ma kitekersz, holnap meg nem megy...

menjél biciklizni ne itt nyihgájá'!!!! :D

2020. szept. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

17:

Budáról indultam. Feltekertem a HHH reptérig és onnan mentem tovább a meredek utcákon, valahol itt volt a TÁltos utca, majd mentem Máriaremetén és Adyligeten keresztül a Petneházyrétre, onnan lecsorogtam a Jánoshegyi úton a Normafára.


És igen, direkt szintes köröket keresek, de még olyat amit meg tudok csinálni. A Táltos utcán sajna végig toltam, szerintem lábon kihordtam egy infarktust. Persze tudom, hogy úgy fejlődik az ember ha kicsit mindig túlvállalja magát.

2020. szept. 24. 11:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!