Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hány százalékos emelkedő...

Hány százalékos emelkedő számít emberileg meredeknek?

Figyelt kérdés
Tervezgetek egy 30 km-es kis kört a Budai hegyekben, számomra nem ismert helyen, még szeretném kihasználni az utolsó napokat a jó időből. Csak hát nézem, hogy egyes helyeken durván emelkedik, de fogalmam sincs hogy az még emberileg bicikilivel járható út-e? Nem vagyok nagy bringás, számomra nem szégyen ha tolni kell a cangát, de azért nem gyalogtúrát terveznék. Szóval mondjuk pl. 5 km-en keresztül 15%-os emelkedő az még tekerhető, vagy nem? Átlagos kondiban vagyok, szoktam edzeni és tekerni is.

2020. szept. 23. 19:52
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

20:

"A Táltos utcán sajna végig toltam, szerintem lábon kihordtam egy infarktust."


:)))



egy korábbi kérdésnél írta egy olvtárs (hasonló tereppel kapcsolatban), hogy "sírt a combom".


Nagyon kifejező... :)))

2020. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

19: oké megyek. :D

Csak volt már olyan köröm amikor a táv kétharmadán tolni kellett (Mártonhegyi út), és akkor hisztirohamot kaptam. Szóval tolom én, de azért nem akarom úgy beszopni hogy végig tolni kelljen. :D

2020. szept. 24. 11:03
 23/43 A kérdező kommentje:

21:


Haha, a "sírós combú" is én voltam. :D

2020. szept. 24. 11:04
 24/43 anonim ***** válasza:

:-D :-D :-D


Akkor már "találkoztunk" itt a GYK-n... :-)

2020. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

Ha megy egy kicsit hosszabb táv is, próbáld ki a Börzsönyring-et!

90 km, kb. 700 m össz-szintkülönbség.


[link]

2020. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Huh, hát ehhez a börzsönyi karikához sok rántott húst kéne még megenni. A hossza még menne, de rohadt meredeknek tűnik. :D
2020. szept. 24. 11:25
 27/43 anonim ***** válasza:
Ha a Mártonhegyin toltad, akkor a Magas úton be fogod hajítani a bringádat a bokrokba. Csak az elején még bokos sincs.
2020. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
27 köszi, ez nagyon hasznos válasz volt, már töröltem is az útvonalat. Maradok a szokásosnál. :)
2020. szept. 24. 11:58
 29/43 anonim ***** válasza:

Lefelé csak akkor tervezd be a Magas utat, ha már feltekertél rajta!

A felső részén (lefelé haladva) jobbról vannak kocsikihajtók, s ezért ott vízszintes az út, arra a 2-3 méterre. Utána 25%-os...

Tehát érdemes az úttestnek legalább a közepére behúzódni, de akkor már a szemból jövő autók miatt veszélyes. Ha ezen túljutsz, akkor pedig keskeny lesz.

Tehát érdemes felfelé megfigyelni először.

Lesz rá időd, ha egyszer bevállalod! :)

2020. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Nagyon rendesek vagytok, köszi szépen minden választ. Most már kezdem kapisgálni, hogy 10% fölött már nagyon nehéz nekem a terep. :)

Meg kell hogy mondjam, hogy amit ebben a kerékpáros szekcióban tapasztalok, nagyon kellemes csalódás a gyakori egészéhez képest, főleg a többi sport kategóriához képest.

2020. szept. 24. 12:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!