Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik Mountain bike éri meg...

Szollosipeti kérdése:

Melyik Mountain bike éri meg a legjobban a 150 ezer körüli árkategóriában?

Figyelt kérdés

Már nagyon rég óta nézegetek interneten mountain bike-okat de ami úgy tetszett mindegyik drága volt...hardtail lenne, lehetőleg minőségi legyen a teleszkóp (min. 100mm),tárcsa fékkel, 27,5 kerékkel. A váltás igazából úgy lenne kényelmes ha 1x9/1x10 stb lenne (nekem csak a hátsó váltó lényeges elöl úgysem nagyon váltanék.

Rendszeresen használnám, szinte minden nap. Reggel suliba menni...délután bicózni a haverokkal erdőben, faluban,és KISEBB gurulásokra (downhillre) is használnám. Minden kerékpáromra vigyázok amit látom hogy nem bír azt nem fogom erőltetni.


Írjatok ötleteket légyszíves!


Kritikát bírom, tanácsokat szívesen fogadok!


Árban feljebb mehetünk de 180 ezer fölé már ne menjen :)



2020. okt. 1. 19:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Használtak között nézz körül.
2020. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szia! Már ott is körül néztem de nem igazán vonzanak a használtak, és nem is találtam olyan jókat, ami jó volt az meg pl Debrecenben volt én meg Fejér megyében lakom.
2020. okt. 1. 20:01
 3/20 anonim ***** válasza:

Újonnan ennyiért nem nagyon találsz rendeset. A downhill szót felejtsd el, ha lemész egy földes úton, az nem downhill.

Talán Decathlonos bicók között nézz szét, 200alatt egész jó bringákik vannak.

2020. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Rendben elfelejtem :) Igazából tetszenek a decatlonos bringák de semelyik ismerősöm sem ajálnja,ha viszont nem találnék semmilyet akkor az lenne. De azért írtam ki a kérdést hogy találjak valami rendkívül jót.;)
2020. okt. 1. 20:09
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
Ennyiért érdemes megnézni a decathlon kínálatát, de nagy elvárásaid ne legyenek! Egy normális teleszkóp kerül ennyibe. 1x hajtás sem elterjedt ebben a kategóriában. A tárcsafék meglesz, de valószínűleg gagyi. Ha nem vagy nehéz, talán elég lehet.
2020. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5
2020. okt. 1. 21:07
 7/20 A kérdező kommentje:
50 kg vagyok, még kamasz:). Véletlen küldtem el az előbb. Tisztában vagyok vele hogy jók a decathlonos bringák, de még várok válaszokat hátha valaki tud még segíteni.
2020. okt. 1. 21:13
 8/20 hypno ***** válasza:

A legfontosabb, hogy egy 50 kilós kamasz jövőre már lehet hogy 60 kilós nagykamasz lesz, aki közben nő 10-15 centit és a ma megvett bringájának a geometriája kényelmetlen lesz, és már lehet hogy szívesebben teker országúton, mint terepen.


A legtöbb kommersz bringa valamilyen kínából érkező, katalógusból kiválasztott vázra épül, csak más festést és matricázást kap.

A láncváltókat, fogaskerék sorokat, meghajtásokat jellemzően a Shimano vagy a Sram szállítja, továbbá az általad megcélzott árkategóriában mindenki SR Suntour teleszkópokat rak fel.

Egy Deore váltó akkor is ugyanazt tudja, ha egy Decathlonos, meg akkor is, mondjuk egy Cube, vagy Merida bringára van felszerelve. (már feltéve, hogy azonos modellévben készültek)

Egyértelműen a tárcsaféké a jövő (meg már a jelen is), de ha egy V fékes bringát találsz jól felszerelve, nem leharcolva, akkor csak emiatt nem érdemes elszalasztani.

Teleszkópból a 100 mm ne a minimum, hanem a maximum elvárás legyen.

2020. okt. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Akkor úgy írom hogy már nagykamasz vagyok, nagyon szépen köszönöm a választ teljesen igazad van ;)
2020. okt. 3. 16:59
 10/20 anonim ***** válasza:
Btwin 540 / 540 S kategóriák ,ezeken van gari . A használtak árai meg alig estek , értékben nem is érik meg hacsak potom árban adják ....
2020. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!