Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nem való nekem a biciklizés?

Nem való nekem a biciklizés?

Figyelt kérdés
Két éve kezdtem biciklizni, leginkább mountain bike-on. Szeretnék majd a jövőben versenyezni is, viszont ma kicsit elgondolkodtam, hogy van-e ennek értelme. Általában egyedül szoktam erdei ösvényeken biciklizni, viszont ma apámmal mentünk ketten. Ő nem igazán szokott biciklizni, évente párszor maximum elmegy az ismerőseivel biciklitúrára, de terepen nem igazán van tapasztalata, a biciklije is egy merevvázas decathlonos túramonti. Viszont azt vettem észre, hogy ő egy csomó helyen simán átteker, ahol én vagy megállok hezitálni vagy áttolom. Például egy rohadt meredek technikás lejtő előtt megálltam, és több percig gondolkodtam hogy le merjek-e gurulni, ő meg gondolkodás nélkül odajött és lement rajta. Mondta is, hogy azt hitte azért ennél sokkal jobb vagyok. Meg olyan helyen ahol én kb 15-20-al fékezve mentem, hogy nehogy elessek valami kövön vagy gyökéren, ő kb 30-al csapatott lefelé. De mi velem a baj, amiért ennyire nem vagyok magabiztos terepen, mikor pont ez érdekel legjobban? Kicsit csalódott vagyok, mert tényleg azt hittem hogy már elértem egy szintet, de úgy látszik akkor nem. Mi tévő legyek?

2020. szept. 13. 17:15
1 2
 1/16 TR75 ***** válasza:
100%
Kevesebb a tapasztalatod.
2020. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

addig jó versenyző valaki ameddig nem gondol bele abba,hogy mekkorát lehet esni. Na te a verseny előtt belegondolsz....sok szerencsét a hobby mezőnyben.


Amúgy tolhatod liheghetsz,ha reálisan nem tudsz az első 50be (igából 20ba)kerüni akkor nem érdemes komolyan foglalkozni vele. Jó hobby szinten olyan komolyan foglakozhatsz vele amennyire csak akarod. Vehetsz full carbon bringát xtr-rel meg minden de "csak" hobbysta leszel.

2020. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De nem lehet, hogy az a probléma, hogy még csak két éve kezdtem biciklizni? Úgy, hogy gyerekkoromban szinte egyáltalán nem is bicikliztem, csak megtanultam és ennyi, de kb 2018 közepén kezdtem el. Ennyi idő alatt csak kb. 2500 km van mögöttem. Gondolom még fogok fejlődni, nem? Bár az is igaz, hogy az elején nagyon küldtem neki, sokszor tényleg gondolkodás nélkül, estem is nagyokat, kb azóta lettem ilyen "óvatosabb".
2020. szept. 13. 19:02
 4/16 anonim ***** válasza:
Korod?
2020. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
17, mikor elkezdtem és megkaptam az első saját biciklimet pont akkor lettem 15.
2020. szept. 13. 19:14
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Sajna kèső. Előbb kelett volna kezdeni.sokkal előbb.
2020. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Miért? Több olyan emberről is tudok, akik 20+ évesen kezdtek biciklizni, aztán most meg downhill versenyzők.
2020. szept. 13. 20:17
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

De miért olyan fontos neked a versenyzés? A saját örömödre biciklizni nem éri meg? Ha így gondolkodsz, az szerintem valami önértékelési zavarra utal.


Tudod, én elég nehezn tanultam meg síelni. Le tudtam jönni a hegyről, de lassan. Most meg már gyorsan is, és a lassú sebesség nem okoz örömet. És tudod mi van ezzel? Abszolút nem éri meg. Hiszen a lift ugyanannyi idő alatt visz fel, tehát így a napomból kevesebb percet töltök síeléssel, és többet unalmas liftezéssel. Szóval nem mindig nyer az ember azzal, ha gyorsabb lesz.

2020. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Versenyezni azért másabb, mint csak hobbiból kimenni tekerni. Azt is élvezem, persze, viszont szerintem ha valaki űz valami sportot, akkor szerintem mindenkiben ott van, hogy jó lenne eredményeket elérni benne. Nem csak a versenyzés vonz, akkor is bicikliznék, ha nem lenne lehetőségem versenyezni, de most jelenleg ez a célom.
2020. szept. 14. 15:35
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

2500 km az egy nyár. Sorry, de kb. nulla tapasztalatod van.


Én is 20 évesen kezdtem. Az egyik haveromnak volt montija és vele tekertünk. Mentünk teljesítménytúrákra, s már ez is nagyon hasznos volt, mert láttam, hogy a lehetetlen helyeken is lehet fel és le is menni. Aztán versenyen (XC) jött ebből a következő szint. Szinte mindig egyedül tekerek, de nagyon hasznos néha társakkal menni, akik ügyesebbek vagy erősebbek.

Az élmezőnyhöz képest béna vagyok, de hazai maratonokon mindenhol lemegyek, ha nem hibázok.

El kell menni versenyekre, mert így lehet a legyjobban fejlődni!

Most már vége a szezonnak, de FB: kerékpáros gyerekversenyek

(A legtöbb versenyen van u5-től master 2-ig kategória.)

2020. szept. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!