Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kisebb balesetnél (autó vs....

Kisebb balesetnél (autó vs. bicikli) mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ma reggel nekem jött egy autó (egyértelműen nekem volt elsőbbségem, nem figyelt) és egy kicsit nekiment a hátsó keréknek - csak annyira, hogy pár centit odébblökött az úton, el sem estem.

Utána megálltunk, letekerte az ablakot, kikiabált, hogy "minden rendben, nincs semmi bajod ugye?" és elhúzott. Sajnos még az autó típusára sem emlékszem, nemhogy a rendszámra.

A bicikliben látható kár nem lett, viszont vsz. kicsit megnyomta a kereket mert lett benne egy enyhe 8-as ami eddig nem volt (sima úton nagy sebességnél érezni).

Igazából az a kérdésem, hogy mit kellett volna csinálnom, mi ilyenkor a helyes eljárás? Ha komolyabb lett volna, elesek v. látható kár keletkezik a biciklin akkor vsz. rendőrt hívtam volna, de (így utólag belegondolva) azt sem tudnám bizonyítani, hogy a 8-as miatta lett.



2020. okt. 2. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrt hívsz. Ha ez elmarad:


Így utólag a helyes eljárás hogy elmeséled a haveroknak és postolod facére vagy ide.

2020. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez így ennyi. Semmit nem tudsz bizonyítani.
2020. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt tetted amit én is tettem volna, ha nincs látható kár, elengedem a dolgot. Mégse mondhattad, hogy elmész egy kerékpárszervizbe állapotfelmérésre... Ez ennyi volt.
2020. okt. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ki fog jönni a rendőr ha nincs személyi sérülés? Van értelme hívni?

Vagy fetrengeni kell egy kicsit mint egy focista és akkor kijön?

2020. okt. 2. 09:58
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha semmiféle kár nem történt akkor nem fog.
2020. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

1. Örülsz, hogy nem lett komolyabb bajod és elfelejted az egészet, legközelebb körültekintőb leszel akkor is, ha amúgy neked van elsőbbséged.


2. Máskor (ne legyen máskor) megjegyzed az auto tipusát, és vagy legalább a rendszámát, ha benned komolyabb baj keletkezik, akkor az az auton is látszódik, tehát lesz bizonyíték.

2020. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Azért annyira nem lennék abban biztos, hogy a kérdezőnek valóban elsőbbsége volt...
2020. okt. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Szed ki a 8-ast nyelj egy nagyot figyelj jobban oda máskor 89-től van jogosítványom akkor úgy tanította nekem a oktatóm akkor van elsőbbséged ha meg adják .

És aki jobbra indexel az nem biztos hogy arra is fog menni .

2020. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor felesleges ezt tovább ragozni. Sokmindent egyébként nem tudtam volna csinálni - védett úton mentem egyenesen, ő jött balról, megállt a macisajtnál aztán mintha nem lenne előtte semmi elindult és éppen elkapta a kerék hátsó csücskét ahogy mentem el keresztben előtte.
2020. okt. 2. 11:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Arra próbálj számítani (tudom, nem lehet), hogy sok autós úgy néz körül, hogy "jön-e autó". Hiába van főútvonalon, hiba tökéletesek a látási körülmények, az agya autót keres. Ott van előtte, de nem fog észrevenni.

Sok ilyen szitut éltem túl a reflexeimnek köszönhetően. Amikor utána mentem és megkérdeztem, hogy látott-e, akkor szinte mindig azt mondják, hogy szemükbe sütött a Nap. Ha valóban nem láthatnak, mert mögöttem süt, akkor számítok erre és tudom, hogy csak akkor adják meg az elsőbséget, ha látnak. De a fenti esetekben csak bekamuzták, mert tökéletesen látható voltam. Pedig csak annyit akartam elmondam elmondani, hogy na autót keressenek, hanem bármilyen járművel.

2020. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!