Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri a drágább bicaj ilyen...

Megéri a drágább bicaj ilyen felhasználásra?

Figyelt kérdés

Üdv, szeretnék venni egy mounten bike-ot. Harmadlagos bicaj lenne, csak terepen használnám, viszonylag ritkán. (évi 250-300km) Semmi extrém körülmény, bükkben kirándulni, erdőbe tekerészni. Kettő biciklit is kinéztem, bár hozzáteszem, abszolút nem értek hozzá, hogy pl milyen váltó a jó, milyen teleszkóp stb.

[link]


[link]


A kettő között milyen lényegesebb különbség van? Megéri a drágábbat venni? Vagy elég az olcsóbb is? Esetleg más fajta így fejből ezen árkategória környékén?



2020. dec. 15. 09:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Évi 300 km re bőven sok mind a kettő, nem éri meg ha csak nem fürdesz a pénzbe és már azt se tudod hogy hova tedd
2020. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 TR75 ***** válasza:
77%

Ha jobb minőségűt veszel, azzal nem dobod ki a pénzt. Kevesebb vesződség a jobb minőségű alkatrészek miatt; ha jobb a bicaj minősége, az a tekerés élményét is növelheti; ezekből következően a bringázásra is egyre több időt fordíthatsz.

Az alkatrészeikhez én nem értek, azt majd az okosok stárolják/fikázzák, de (hacsak nem a sarokban/pincében porosodik majd a bicó) nem kidobott pénz. Montiért a kétszáz körüli ár (ha jók a cuccok rajta) nem sok (mármint persze, sok, mert sokan csak álmodoznak ennyi pénzről, főleg bringáért, de ha ki tudsz adni ennyit érte, akkor megéri).

Ha valami milliós bringát néztél volna ki, arra lehetne azt mondani, hogy évi 300 km-ért túlzás, de szerintem a linkelt bringák nem olyan drágák (ha ismeri valaki a bringák árát).

2020. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm szépen a válaszod, nem a pénz a kérdés (habár sajnos, vagy épp szerencsére, de nem fürdök benne). Hanem hogy sokkal jobb e a drágább?


Második, neked is köszönöm, viszont pont az alkatrészek minőségére lennék kíváncsi.


Szubjektív, hogy kinek mennyi a drága, nekem sem olcsó, de gagyit sem akarok venni, többet meg nem szívesen szánnék rá. 200-250 ezres kategóriában ha esetleg valaki tud javasolni, továbbra is megköszönöm. :)

2020. dec. 15. 11:36
 4/33 anonim ***** válasza:
77%

Használtat vegyél mindenképpen. Az, hogy terep, nem sokat mond el róla. Milyen terep? Ha évente párszor elmennél vele túrázni erdőkben,

ahhoz ez teljesen felesleges(szerintem). Ez tényleg olyan kevés, hogy még egy decathlonos rockrider 520-szal is bőven élvezhető lenne.

De ha mindenképp elköltenél rá ennyit, akkor is használtan nézd,

nagyon jó gépeket ki lehet fogni 200-275-ért.

2020. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%
Én vennék használtat, de laikusnak nem tanácsolom ebből a keretből, erre a célra. A linkelt két bringa ilyen célra megfelel. A leggyengébb ponton egyformák, ez az XCM villa. A KTM-en kicsit jobb cuccok vannak, de ár/érték arányban talán jobb a Cube. Nem 75000 Ft-nyival jobb a KTM. A vázakról sajnos kevés derül ki, különösen a KTM esetén. Ott még a geometriai adatokat sem találom.
2020. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 tothp ***** válasza:
77%
nagyon nem böngésztem. A felszerelés hasonló szintű. Nekam a KTM jobban bejön, mert KáTélyeM. De A cube sem rossz. valószínüleg az ára miatt inkább mégis azt venném. Pláne, ha keveset használod.
2020. dec. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

A cube jobb választás,de igazából ilyen célra nem vennék külön egy bringát.

Átlagosan napi 1>km bármivel kibirható.

2020. dec. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Krisz85 ***** válasza:

hogy a drágább bicaj jobb-e?! igen, határozottan, de egyrészt mi a drága, nyugaton és a kerékpáros nemzeteknél tük alap egy 2-12 ezer EUR os bringa akár egy 60 akár egy 14 évesnek is, szóval ez relatív.


viszont van egy bizonyos ár, mely felett már a kerékpár ára és hasnossága elválik igencsak, tehát egy két és fél milliós nem annyival jobb egy 800 ezres bicónál mint a 800 ezres a 80 ezer ftoshoz képest.

2020. dec. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Wadmalac ***** válasza:
75%

Alkatrész szinten hobbiterepezést mindkettő bírja, teló elég hobbista, rövid életű beázós, rohadós fajta, de erre elmegy.

Istenigazából nem sok minden írja alá az árkülönbséget.

Mindkettő maximálisan alkalmas erdei túrázásra, visszafogott duhajkodással fűszerezve.

Szóval nem ezzel kell az ötméteres letöréseket megugrani meg hatvannal patak kavicságyban veretni.


Mindenesetre én is azt mondom, egy jó állapotú használt, pár éves mondjuk full Deore szettes lovat kapsz annyival olcsóbban, hogy ha nincs benne, még mindig belefér egy jobb teló ára, esetleg csak mikor az aktuális kiköpi a lelkét.


Szerintem téged egy ilyen is tökéletesen kiszolgálna,, ha a méret jó:

[link]

2020. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Wadmalac: én 26-ost nem vennék. Azért is ilyen olcsó, mert nehéz eladni, a kutyának nem kell. Egyre nehezebb lesz rá normális gumit venni. A 29-es elég "future proof" a jelenlegi trendek szerint.

A linkelt bringa ráadásuk dirt, nem igazán túrázásra való az a geo.

2020. dec. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!