Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A szobabiciklizéssel tényleg...

A szobabiciklizéssel tényleg izmot veszítesz? Valaki azt mondta és én zsírt szeretnék, nem izmot

Figyelt kérdés

2021. jan. 5. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Istenem...

Fogyni akkor fogsz, ha kalóriadeficitben vagy. Ha nincs rajtad elég zsír, akkor a szervezet az izmaidból jut energiához(ha te magad nem viszel be eleget) Gondolom nem pár százaléknyi testzsíron vagy, úgyhogy utóbbi veszély nem fenyeget.

2021. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
58kg vagyok 16 éves, olyan sok zsír nincs rajtam:)
2021. jan. 5. 14:01
 3/10 anonim válasza:
100%
Az edzés intenitásától függ, hogy mit veszítesz, nem attól, hogy milyen gépen edzel. Van olyan, hogy zsírégető zóna, nézz utána és edz ennek megfelelő intenzitással.
2021. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogyásnál alapesetben mindig megy le egy kis izom is, ahogy hízásnál sem csak zsír, hanem izomtömeg is nő. A kettő aránya a nem mindegy.

Dióhéjban:

Ahogy írták, a legtöbb zsír aerob zónában égethető, ami alacsony intenzitást jelent.

Ezen kívül nagyon sokat számít a táplálkozás. Ha nem vagy kalóriadeficitben, tehát amit lemozogsz, meg is eszed, akkor nem fogsz fogyni. Ha eddig nem nagyon mozogtál, akkor javulhat a kompozíció, mehet le zsír, jöhet fel izom. Ha többet eszel, mint amennyit elégetsz energiát, akkor pedig hízol majd zsírban és izomban is. Ezen kívül a megfelelő fehérjebevitel szükséges, hogy az izmaidat megvédd a katabolizmustól (fogyáskor), vagy növeld az izomtömeged (hízáskor).

Ami pedig még rengeteget számít az izomzat megtartásában vagy fejlesztésében, hogy használd is azokat. Ha minimális izmot akarsz veszíteni, vagy izmosodni akarsz, akkor használni kell azokat, méghozzá úgy, hogy nagy erőt fejtesz ki. Ez lehet súlyzós edzés is, de saját testsúlyos gyakorlatokkal is jól meg tudod edzeni a felsőtested, így nem csak a lábizmaidat ösztönzöd fejlődésre, hanem a felsőtested, karod is.

2021. jan. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

AZ edzés mindig rombol. Az edzéstől gyengébb leszel, az edzéstől rongálódnak az izmaid. Aztán a szervezet túlkompenzál és mégis erősödsz. A pihenés, alvás legalább annyira fontos, mint maga az edzés.

Jól hangzik ez a zsírégető tartomány, csak nem igaz. Sorry, tudom, hogy 20 éve mindenki szó nélkül elfogadta, de a tapasztalatom is más és ma már csak a gyorstalpaló fitnessguruk képzésén mondanak ilyeneket.

Kell az alacsony pulzusos edzés, de semmit nem fogsz fogyni tőle. Nem az 1-2 órás tekerés alatt fogsz zsírt veszíteni, ha a maradék 22 órában, amikor izmot akar építeni a szervezet.

2021. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aha, tehát nem akkor veszítsz zsírt, amikor a szervezet épp átalakítja azt, hogy energiához jusson, hanem utána, izomépítés

közben, aminek semmi köze a zsírvesztéshez? Gratulálok! :D

Az első bekezdésed igaz volt. Egyébként senki nem javasolt alacsony pulzusos edzést.

2021. jan. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Alacsony pulzuson sem csak zsírból mész, csak arányaiban nagyobb a zsírfelhasználás. De hiába használsz egy kicsivel több energiát zsírból, ha fele annyi energiára van szükséged, mint egy keményebb edzésnél. Először mindig a szénhidráthoz nyúl a szervezet. "Zsírégető" tartományban két órára elegendő szénhidrát van az izmaidban.


"Egyébként senki nem javasolt alacsony pulzusos edzést."

Akkor mégis mit nevezel "zsírégetőnek"?

2021. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ÉN mindent, ami aerob.
2021. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Így viszont eléggé értelmetel ez a vita, mert akinek a fogyás a célja, az szinte biztosan nem tud hosszan anaerob tartományban edzeni. Persze lehet aerobban is rövid, értelmetlen edzést végezni.

Hagyományosan az aerob extenzív tartományt nevezték, nevezik zsírégetőnek.

Itt kb. 450-500 kcal/óra a fogyasztásom.

Az anerob tartományom tetején 700 kcal/óra. Tehát kb. 50%-kal több a fogyasztás. Ekkora különbség nincs a zsír-szénhidrát felhasználásban. És számottevő kompenzálás, izom építés sincs ilyen alacsony terhelésnél.


Voltam már 19 és 29 BMI-s is és a legvékonyabb állapotomban szinte infúzióra kellett kötni tekerés közben, mert nem volt energiatartalékom, felhízva pedig sokkal többet tudok menni evés nélkül. Tehát történik energiafelhasználás mozgás közben zsírból is, de senki sem fog fogyni attól, hogy alacsony pulzuson edz. És is adós vagyok: alacsony pulzus alatt az aerob extenzív zónát értem.


Sok helyen úgy osztják fel a zsírégető->aerob->anaerob. (Vannak még ilyen csodás elnevezések a többi tartományra, mint egészségi zóna, veszély zóna...)

Ezek ilyen tv shopos elnevezések. Mennyire vonzó, hogy kevés mozgással lehet a legjobban fogyni! És a kedves ügyfél ráadásul sokáig fog fizetni a tanácsadójának, sokáig fog a terembe járni, mert fogyni úgysem fog. Pedig mindent megtett, rendszeresen edzett zsírégető tartományban.


Rákerestem, első találtat:

[link]

Ez is azt írja, hogy az alvás az igazi zsírégető zóna.

2021. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Senki nem tud olyan hosszan anaerob tartományban maradni, hogy az zsírégetési szempontból bármit is jelentsen.

SŐT, anaerob tartományban a zsírégetés sokkal kevésbé hatékonyabb, mint az anaerob küszöb alatt, egyszerűen azért, mert fölötte nem tudja elegendő tempóban előállítani a szervezet az energiát zsírból.

Hogy a hülye oldalakon miket írnak, az engem nem érdekel.

Alacsonyabb pulzussal nyilván kevesebb kalóriát égetsz(zsírból), mint az aerob tartomány tetején,

de az otthon döglésnél viszont jóval többet...

2021. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!