Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jelenlegi mtb autoszelepes...

Jelenlegi mtb autoszelepes belsővel van, ha cserélek belsőt akkor mehet bele presta szelepes is?

Figyelt kérdés
Van bármi előnye a presta szelepes belsőnek az autoszelepessel szemben?
2021. jan. 11. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi. Véletlenül vettem olyan szelepest, vettem hozzá autószelep-adaptert és úgy használom.
2021. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azok olcsóbbak 4/500 Ft al a motorostól, adapter 200 Ft . Arra kell figyelni hogy túrán legyen az embernél .
2021. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

előnyöd nem származik gizdább h vékonyabb mint a versenybicósoknál-ennyi kábé fordítva már nemtudod ahoz át kell fúrnia felnit---prestaszelep adapterrel hasznlható a kúton...

hátszelet!

2021. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Problémát nem okoz, feltéve ha kompatibilis vele a pumpád vagy van adaptered. Ha nagy nyomásra fújod a kereket, ilyen 6-7 bar fölött, akkor van előnye. Meg ha vékony a felnid, akkor jó, hogy kisebb lyukat kell bele fúrni, nem gyengíti annyira. Vagy ha van országútid is és azt szeretnéd, hogy egyforma szelep legyen minden bicikliden. Más most nem jut eszembe. Én a szelepre hajtva tartok egy adaptert, így kéznél van mindig, ha kell.
2021. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mutassatok már egy olyan pumpát, amelyik csak autoszelepet tud!

Pumpa nélkül pedig őrültség elindulni.

2021. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5: attól függ, hova mész. Ha Budapesten belül, akkor jó eséllyel lesz benzinkút a közelben. Meg amúgy is, jó külsővel nem olyan gyakori a defekt. Nekem párezer kilométerenként szokott bejönni egy, és az is jellemzően olyan, hogy lassan ereszt, szóval legrosszabb esetben is pár benzinkút érintésével haza tudok menni.


Lakott területen kívül, főleg olyan útvonalon, ahol nincs a közelben vasút, már jobban föl kell készülni a műszaki problémákra.

2021. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mehet, de ilyenkor a felni furatba szoktak tenni egy szűkítőt, mert kisebb a szelep átmérője. Nem árt ha van, nehogy véletlenül ki tudja ott csípni a belsőt.
2021. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én szoptam vele. Auto szelepes pót gumi volt nálam 🤨

Mi a tök? Nulla fok körüli hömérsékleten nem ragad a gumiragasztó! De csak 2órát vártam,hógy jöjjön valaki aki eladja nekem a belsőjét.


Otthon kifurtam nagyobbra és kivagtam a prestákat.


1. elönye van:gyorsan leereszthető.

2021. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A presta papíron jobban tartja a nyomást. Csak azt felejtik el, hogy a gumi anyagán át több levegő távozik, így ez elhanyagolható. Az autós a szélesebb, így presta betehető autóshoz készült felnibe de fordítva csak fúrás után.

Presta szétszedhető (ill. olyan is van) így a belsőbe/tubeless gumiba könnyen lehet tenni trutyit!

2021. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi hátránya nincs az autószelepes belsőnek.
2021. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!