Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Agyváltós (7 sebességes) vagy...

Agyváltós (7 sebességes) vagy láncváltós túrabringát vegyek?

Figyelt kérdés
Alapvetően kényelmes nyárspolgári felhasználásra alföldön megfelelő lenne az agyváltós életem 99%-ban - és kvázi gondozásmentessége miatt eddig nyilvánvaló, de évi egy-két kirándulást azért bírjon hegytetőkre közúton felfelé hazai körülmények közt: nem szeretném kizárni magam ebből a technika korlátossága miatt.

2021. jan. 22. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Agyváltósat, és nem fogod szétcseszetni a retek biciklitárolókkal a váltót. Járulékos lehetőség, hogy holland módra full burkolt láncvédőt is lehet rárakni, csak ezt kishazánkban mindig lespórolják.
2021. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Másképp teszem fel a kérdést: Kékesre fel lehet menni egy hétsebességes agyváltóssal? Ha igen akkor többet nem kell részemről hogy tudjon :)
2021. jan. 22. 19:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Simán.
2021. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyébként tökmindegy hány "sebességes", az csak a bringaßuziknak van eladásra. Megnézed mekkora a legkisebb áttétel, mekkora a legnagyobb és kész. 1 pedálfordulatra mennyi kerékfordulat lesz... egyszerű matek.


Viszont a láncváltós értelemszerűen simában megy, az agyváltósban lehet vagy 1% fogaskerék-áttételes veszteség. Ebbe egyesek belehalnak, mások simán leszarják.


Gondolom úton akarsz menni, nem hegyen-völgyön. És mi van, ha le kell szállni és tolod? Leszakad az ég? Dehogy.

2021. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ha úgy akarnék felmenni a Kékesre hogy tolni kényszerülném akkor alapból gyalog indulnék el...ezért kérdeztem :)
2021. jan. 22. 20:06
 6/14 anonim ***** válasza:
De úgy nagyobb sport, ha biciklit is cipelsz. Ha kérdik miért, azt mondod, lefelé gurulni akarsz.
2021. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Láncváltóst vegyél szerintem, mert nem lesz elég nagy az áttételtartományod!

Ha jól sejtem, Shimano Nexusról van szó, ami 245%-os áttételtartományt fed le. Ez olyan, mintha elöl egy lánckereked lenne, és hozzá hátul egy 11-27-es lánckeréksorod. Az Alföldön megteszi, de vagy a Kékesre nem jutsz fel vele, vagy 15 km/h körül lesz a végsebességed.

Ha agyváltó, akkor én minimum 11 sebességes Alfinet választanék, az viszont más árkategória.

Láncváltó esetén már az olcsóbb rendszerek is nagy tartományt lefednek. A legalja, menetes racsnis trekkingek is 350% körül tudnak, de egy normális, kazettás aggyal rendelkező trekking 450 vagy akár 570% körüli tartományt tud. Ezek már tényleg olyanok, hogy csomaggal megmászod a kékest, aztán lefelé 60 km/h-nál még bele tudsz tekerni, ha úgy érzed.

2021. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Aztán meg a halottaskocsi visz el.
2021. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves Hetes!
2021. jan. 23. 07:21
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Az agyváltósat jellemzően nem túrázásra, pláne nem hegyekre feltekerésre szokták használni, hanem rendszeres városi biciklizésre. A láncossal szemben alig igényel karbantartást, esőben, hóban, télen, nyáron jól múködik. Viszont nehezebb és ahogyan a 7es is írta kisebb az áttételtartomány. Én is láncváltósat ajánlom.
2021. jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!