Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő kb. úgy megtanulni...

Mennyi idő kb. úgy megtanulni biciklizni, hogy egy ilyen pályán végig tudjak így menni?

Figyelt kérdés

[link]

Illetve hogyan lehet elindulni ilyen irányba?


2021. jan. 26. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idő alatt tudsz erre szerezni 3 M Forintot?

Mert a bringa + az utazások miatt számolj ennyivel.

2021. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most nem a pénzen van a hangsúly, nyárra tudom megvenni az első DH biciklimet.
2021. jan. 26. 22:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez egy technikai sport, tehát a pénzről is szól. És nem mindegy, hogy Sopronban vagy Szolnokon élsz.

Ha nyáron megveszed, akkor 3 hónap után vége is a szezonnak.

Lehet, hogy tetszik a DH, de lehet, hogy sosem tudsz majd lemenni egy ilyen pályán.

Szoktál terepen bringázni? (Nem a szántón lévő útra gondolok.)

2021. jan. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

kb. két és fél éve kezdtem biciklizni. Először fél évet nyomtam egy merevvázas túra montival, ott tényleg csak tanulgatás meg ilyenek voltak, mert nagyon új volt nekem a biciklizés, aztán kb. 2 éve nyomom egy elöl-hátul 120mm-t mozgó ilyen trail bicikli szerűségen. Szoktam terepen menni elég sokat, bár a nagyobb technikásabb lejtőkön még kicsit néha elbizonytalanodok, ugratásokkal pedig még nem nagyon van tapasztalatom.


Egyébként a Kisalföldön lakok, szóval Sopron, Eplény, és a Budapesti pályák sincsenek elérhetetlen távolságban. Szerintem hétvégénként le tudnék járni egy egész napra egy DH pályára, majd ha meglesz a biciklim, nem tudom hogy heti 1 komolyabb pályás edzés elég-e. Hét közben meg keresnék valami helyet a közelben, mert itt is vannak dombos helyek, amik egész jó ösvényeket rejtenek.

2021. jan. 26. 23:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Heti 1nap az khurva kevés ,akkor éveket számolj dolgra. Jó angol,német. Aztan irany a nagyvilág olyan helyek ahol valóban vannak hegyek, ez itt europa közepén nem legjobb. Anyagilag meg végképp.
2021. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kinek mennyi. Lehet 2-3 év, lehet 30 alatt se fog így menni.. Amúgy hiába veszel technikát, ha béna vagy. Gyakorolj a mostanival, majd akkor költs milliókat, ha van értelme!
2021. jan. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A mostanival is gyakorlok, csak már érződnek a korlátai. Vannak dolgok, amiket ezzel már nem merek bevállalni, mert féltem magát a biciklit.

Amúgy a heti 1 alkalom az csak a rendes DH pályás edzés, hét közben járkálnék ki a közeli ösvényekre, meg van egy kisebb ugratós pálya a közelben, azon is gyakorolgatnék.

2021. jan. 28. 22:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy 140-140 trail van. Lehet ám ezzel is kenni sok helyen! Lejöttem ott, ahol más tolta.. :D A 120assal is ugrathatsz, ha nem valami nagyon gagyi modell! Sőt! Azon legalább megtanulnád értelmesen a technikát. Itthonra amúgy vegyél 160ast, ha már egyből röpködni akarsz, sokkal jobban jársz mint a DH-val. Protektor szett+fullface viszont legyen!
2021. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Rockrider 560S-em van, erre sokan mondták, hogy ez trail bicikli. Viszont ez nem valami komoly bicikli, szóval ezért nem merek vele állatkodni, mert azért mégis csak gyorszáras kerekei vannak, saját márkás felni stb, meg én sem vagyok olyan könnyű.. :D Szóval a keményebb dolgokat már mindenképp új biciklin akarom.

Persze sisak meg védőfelszerelés az lesz

2021. jan. 28. 22:47
 10/11 anonim ***** válasza:

De DH-zni dh pályán lehet. Mehet 7közben dirtelni csak rossz lesz. Trail-ozhatsz is de az mégmindig nem dh.


A devathlon pedig nem árul trail,meg dh meg hasonló bringákat. Sport bringákat árul az alsó,közép kategoriában.

2021. jan. 30. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!