Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hány év alatt lehet megtanulni...

Hány év alatt lehet megtanulni ilyen profin biciklizni a városi forgalomban?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=T8uAhd3vOYw

Nem semmi trükköket csinálnak és centire pontosak mindig, nagyon profik ezek a biciklis futárok.


2017. máj. 20. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb. másfél percet néztem belőle: ez alapján leginkább bunkóság, agresszivitás és felelőtlenség kell az ilyesmi kerékpározáshoz.
2017. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem profizmus. A bringás futárok sokat tettek azért, hogy ma Magyarországon kb kollektíven utálják a kerékpárosokat. Autós megfelelőjük a kokszos tahó kopasz BMW-s, aki azt hiszi, övé a város. Ugye őket sem tartjuk csak azért profi sofőrnek, mert indexelés nélkül tud kanyarodni, vagy nem ismeri a sebességhatár fogalmát, parkolási kultúráról nem is beszélve.

Kérdésere válaszolva: a videóban látottakhoz hasonlóan akarsz tekerni, akkor kell nem kevés rutin városi bringázásból, és mellé hagyd figyelmen kívül a közlekedési szabályokat (azaz: "igazodj dinamikusan a forgalomhoz").

2017. máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tothp ***** válasza:
utolsó másodpercek: eldobja a gépet. Egy rendes kerékpáros ilyet nem tesz.
2017. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk napi 10-12óra 3-4év alatt.

De ne akarj így bringázni.

Ugyan én még jogsitlan ember vagyok és igazából félek tőllük,nem igazán valók a városi forgalomba...és ha elcspja őket valaki akkor még nekikáll feljebb.

2017. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell különösebb tudás, sőt... Szabályosan közlekedni, abban van kihívás!

Bringásként az efféle szutykokat lerúgnám a fenébe. Miattuk gyűlöli az autósok jelentős része a bicikliseket. Söpredék népség.

2017. máj. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem aki így biciklizik azt tuti hogy elütik előbb-utóbb.
2017. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Wadmalac ***** válasza:

Bringás létemre sajnálom, hogy bringástól nem lehet jogsit bevonni.

Nem örülök, amikor ilyen közlekedésű elemek miatt utána velem bunkó egy autós.


Ilyet senki se tekintsen példaképnek.

Szerintem sok hívet toborzott ennek a stílusnak a Fék nélkül film is. Az még hülyének állítja be azokat is, akik féket szerelnek a bringára (a filmben a féket leszerelni nem hajlandó futár természetesen a fék MIATT esik el). Borzalom.

2017. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Na várjál, én itt valamit nem értek.


Ha valaki profin biciklizik, az szerintem azt jelenti, hogy a KRESZ-t betartva, az agyát használva közlekedik. Mintha egy autó lenne alatta, csak ez éppen nem autó. Ehhez kell pár ezer kilométer gyakorlat.


Amit a videóban látok, az az, hogy néhány türhő állat keresztül-kasul járkál piroson át, autókat lefullasztva, gyalogosokat lecentizve, mintha akkor ülne először biciklin. Ehhez kell 0 kilométer gyakorlat.

2017. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ők biciklis futárok és azért fizetik őket mert minél gyorsabban kell eljutniuk A-ból B-be a csomagjukkal. Amúgy nem értek egyet az utolsó válaszolóval 0 km tapasztalattal még egyensúlyozni se lehet megtanulni egy biciklin.
2017. máj. 25. 22:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen a futár dolga az,hogy gyorsan vigyen cuccot

És ezért is nem a legjobb a bringás futár...bár kis méretű cuccok gyors nem nagytávolságra cipelésre jók,főleg dugóban.

De az megoldható szabájszerűbben is.5-6 perc nyereség nem számit,ha meg mégis akkor règen rossz.

Amúgy a 7. Válaszával én sem értek egyet.

A KRESZ betarása nem egyenlő a profizmussal.

Mert a logikád szerint minél kevèsbétud valaki közlekedni,minél rutintalanabb,minél inkább fél,és ezért szabáj követőbb annál profibb. A szabájok betartasa,követése nem profizmus.

A video szereplői nagyon profin kezelik a bringát,elképesztően gyorsan reagálnak a forgalmi helyzetek változására,de sajnos mások testi és vagyoni épségét is kockára teszik. A pénzük hajszolása,és a konkurencia belekényszerití őket a közlekedés ilyen formájába.

Akarva akaratlanul(de felvesznek egy bizonyos stílusu közlekedést)amit bizonyos közössegek követendő példának tartanak.

(Fiatalok,fixisek,bmx esek,stb)

1-2 év alatt bárki eljut erre a szintre,de nem érdemes rájuk példaként tekinteni. Nem azt a fajta közlekedési formåt üzik amire a közlekedő közösseg vágyik.

2017. máj. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!