Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 25 perc szobabiciklizés után...

25 perc szobabiciklizés után 170/141/117 vérnyomás magas?

Figyelt kérdés

IR-em van, és mozognom kell. 25 perc szobabiciklizes után megmértem a vérnyomásom és a következő értéket kaptam.

Ez nagyon magas? Vagy csak a fokozott mozgás miatt ment fel ennyire?



2021. jan. 27. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvosodtól kérdezd.
2021. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mozgás miatt normális, ha fölmegy, a táblázatokban szereplő ideális vérnyomás az a nyugalmira (pihenés utánira) vonatkozik. Hogy a sportolás után oké-e, ha eddig fölmegy, azt tényleg az orvostól kéne megkérdezni.
2021. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Orvos tudja megmondani. Valakinek nyugalmi állapotban 120 a vérnyomása, másnak 140, a harmadiknak meg 150. Ha neked mondjuk 100 és felment 170-re, az se jelent semmit, egyszerűen csak nem vagy edzett és megerőltető volt a 25 perc. Ha 150-ről ment fel 170-re, akkor meg nem nagy változás. A 141 mondjuk elég magasnak tűnik, de megintcsak azt tudom mondani, hogy nem mindenkinek egyforma a vérnyomása, az egészségi állapota, az edzettsége. Látatlanban senki se tudja megmondani.
2021. jan. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Keveritek a vérnyomást a pulzussal.
2021. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4, a vérnyomás is emelkedik akkor, ha mozogsz. Ezért kell azt is pihenés után mérni. A kérdező három számot adott meg, ebből kettő a szisztolés és diasztolés vérnyomás, a harmadik a pulzus.


A 117-es pulzus edzés után teljesen oké, és valószínűleg ezek a vérnyomásértékek is, de persze nem hülyeség az orvost megkérdezni.

2021. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!