Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen országúti bicikli...

Milyen országúti bicikli lenne ideális számomra? 21/L

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 169 cm. Szeretnék venni egy országúti biciklit, amelyre legfeljebb 150 ezer forintot költenék. Sajnos nem igazán értek konkrétabban a biciklikhez, habár gyerekkorom óta azzal közlekedem javarészt.


Decathlon honlapján néztem Triban Easy kerékpárt, viszont ahogy láttam az csak hátsó váltóval rendelkezik, valamint használtan lehet találnék "profibb" drótszamarakat is ugyanebben az árban.

Nagyon szimpatikusak a koskormányos biciklik, illetve azt olvastam, hogy a Shimanoval felszereltek általában jobbak.


Nyáron szeretnék menni Balcsi kerülőre, illetve hosszabb távokra tekernék vele.


Köszönöm előre is a segítséget! :-)



2021. febr. 14. 01:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

bikemag.hu

testbike.hu

ezekne nézz szét koskormányosok országúti néven egyénire szabhatod keresést is-ennyiért tényleg a használt idálisabb lenne

végre egy fiatal agilis hölgy aki a paripáktól nem riad vissza!

;)

2021. febr. 14. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt egy kis segítség ha használtakat nézel, alkatrész típusok minőségi besorolásához.

Nekem van egy 3 éves merida sculturam, alivio szinten, és van egy kb 25éves bianchi caurus-om, shimano exage 500ex szettel szerelve, a kettő közül a bianchit használom, és szeretem, a régi acel váz minimálisan nehezebb, viszont lévén acél, jobban elnyeli az út egyenetlenségeit, míg az alumínium új bringa mifelenk szétrázza a tökeimet. Ahol jók az utak ott jó vele menni, de itthon jobban csípem a régi acélt.

Esetleg csepelnek van most a deepspace gravel bringája, acélvázzal, azt is megnézheted,m nem tudom milyen felszereltségekkel árulják.

2021. febr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 tothp ***** válasza:

Ha nem szippant magába a divat, a HIGH-TEC.

Ha nem versenyezni akarsz.

Akkor ennyi pénzért egy megkímélt acél vázas bringa jó választás lehet.

Kicsit nehezebb, mint az alu, karbon csodák.

Viszont lényegesen olcsóbb.

A kevésbé kíméletes bánásmódot is jobban tolerálja (felborul, odaütődik valamihez, stb).

A rázkódás miatt (ahogy fentebb is írták) ez a kényelmesebb


A magaságod alapján szerintem legfeljebb egy 54-es vázban lehet gondolkodni.

Például egy ilyesmi. Csak úgy találomra


[link]


Ezen mondjuk így szemre a kormánynak túl nagy az ejtése. De orvosolható egy cserével. és még mindíg bőven a kereten belül vagy.


Nekem egy ilyen van:


[link]

2021. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 tothp ***** válasza:

Vagy nézd csak! Ezt most találtam


[link]


Hátha van náluk neked tetsző.

2021. febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Jaj! Nagyon köszönöm a válaszokat és a segítséget!


Mennyire érződik a különbség egy aluminium és egy acél vázas országúti között?

-sebességet, súlyt tekintve.-


Konktrét márkákat esetleg tudnátok javasolni?



Szeretnék minél gyorsabban közlekedni majd vele, mert az eddigi -városi- biciklijeimnél még a szellő sem igazán kapott bele a hajamba egy-egy Velencei-tó körön.

2021. febr. 14. 10:09
 6/29 anonim ***** válasza:

azért a gazdaság kifehérítése gyanánt nem árt ha az ilyen fészbuk csodákkal óvatosan bánsz...ki tudja nem e osztrákéktól hozták beszerzési áron-ez mindig rizikó...inkűább bikemag.hu testbike.hu

alu könnyebb 1-2 max 3kilóval azért jelentősen jobbak modernebbek az aluk-testre szabhatóbbak nem olyan nrideg és merev mint az acél társak

ha számít:gepida magyar ctm slovak kellys cseh márka ezek nem annyira vészesek használt árban-esetleg rockmachine(ami nem egyenlő a dekatlonos rockriderrel....)

2021. febr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 TR75 ***** válasza:
100%

A Triban nem rossz, bár a Microshiftről nem nagyon tudok semmit.

Az "alumínium vagy acél" már-már vallási kérdés a bringások közt. Szerintem konkrétan országúti bringa esetén inkább az alumínium a jó, könnyebb, merevebb (kevesebb energia vész el a rugalmasságával), de ha földút is bejátszik nagyobb arányban, akkor nem rossz egy acélváz. Nekem acélvázas élménybringám van, szándékosan kerestem acélt, azzal együtt, hogy tudom, nehezebb, mint az alu (pláne karbon).

Csepel Deepspace... hát igen, odatették magukat rendesen, de 150 ezerért a vázat sem kapja meg a vevő (szerintem amúgy túlárazott).

Az említett Triban is fejleszthető később, ha kevésnek találod a 8 sebességet. Igaz, költeni kell rá. De egy bringára úgyis kell költeni.

Használt bringát akkor érdemes nézni, ha értesz hozzá, vagy van hozzáértő ismerősöd.

Én azt mondom, szerezz tapasztalatokat egy olcsóbb bringával, aztán vagy fejleszd, vagy cseréld, ha megteheted. Ne foglalkozz a többiekkel, úgy vásárolj és fejlessz, hogy neked megérje, és a lehető legjobb élményeket élhesd át. Hidd el, ha a bringa kényelmes (ez a geometrián múlik), az alkatrészek a második helyen állnak csak. Az én bringám sem csúcsgép, de nekem nagy élmény minden tekerés vele.

2021. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

utolsó tökéletesen leírta ezt a tippeket fogadd el;)

!!!

2021. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 TR75 ***** válasza:
Ja, és még egy: a hajlított kormány furmányos dolog, érdemes kipróbálni, mielőtt konkrétan használni kezded, van, akinek nem kényelmes. Érdemes szétnézned pl. a fitneszbicajok közt is, ezek amolyan egyenes kormányos országútik (pl. Neuzer Courier DT).
2021. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
igen Kedves Kérdező tedd inkáb élménnyé-a bringázást(bár te tudod mire akarod használni!)a fitnessz bringára is van olcsó "applikáció"amivel azt a "pózt-kar derék-testtartást"nekifeszülést meg lehet próbálni-tanulni
2021. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!