Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen egy balcsi kör biciklivel?

Milyen egy balcsi kör biciklivel?

Figyelt kérdés

Sok a lejtő, emelkedő? -Velencei-tóhoz képest-

Mennyi idő alatt lehet kb megtenni?

Miket érdemes tudni?



2021. febr. 14. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Kinek mi a sok. Én nem nevezném soknak azt a szintet, sőt.

5-12 óra között:)

A bicikliút néhány helyen teljesen életveszélyes, és nyáron, csúcsforgalomban alig használható.

2021. febr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Melyik részen életveszélyes? :o

5 óra? nem semmi..

2021. febr. 14. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szánjál rá két napot, érdemes. Északi part értelemszerűen dombosabb, főleg a badacsonyi részen, mi volt, hogy ott a főúton mentünk inkább, mert nem volt kedvünk hegyet mászni. Az északi parton nagyjából 95%-ban van önálló kerékpárút, a déli part teljesen sík, ott pedig az többnyire üdülőövezet kisebb utcáin (autóforgalom nagyon ritka) vezet végig.

Időszakos felújítások bárhol előfordulnak, hiszen az infrastuktúra sok helyen már nem a legújabb, így szakaszosan újítgatják fel.

2021. febr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

6 Velencei-tó kör 1 Balatonkör. Ehhez mérten kell kalkulálni erőnléttel, vízzel, nasival.

Mi 1 nap alatt kerüljük monti és össztelós bicókkal. Még a gumit se cseréltem le simára, csak fél barral feljebb fújtam.. :D

6kor indulunk a szállásról vagy a partról mert az szebb és este 9kor érünk vissza. Ebben benne van az ebéd, fagyi, pisi, fotózás, fröccsözés. A Tour de Balaton túra útvonalán megyünk.

A nettó 5 óra tekerési idő akkor jön ki, ha a főúton kerülöd fullos országútival!

Országútisok, gravel bicósok panaszkodnak mindig az útminőségre, mi mindenen átgurulunk, így szerintem simán jó az! :) Ahol bevisz a parton a susnyásba és párás-vizes minden, ott van 1-2 derékszögú kanyar, ami nagyon csúszik még lassan is!

Enni kell viszont. És nem zselékről, csokiról beszélek! 10 óra folyamatos kerékpározás mellett 6000 kalória elfogy.

Mi így indítjuk: min. 2 szép szelet barnakenyér, vaj, sonka, paradicsom, 1 fürt szőlő legkésőbb fél 6kor közösen és mellé min. fél liter gyümölcslé. Aki nem eszik, nem jön. Majd a világ összes naptejét felkenjük egymáson röhögve, hogy ki világít jobban.. ezért 13 óráig hálát adunk 6x, majd újra kenjük magunkat.

Táskába iratok, pénz mellé 1,5l/fő bubimentes ásványvíz (nagyon sok kiizzadt ásványi anyag miatt) és 1 kis üveg cukros valami, pár szelet akármi. Min. 1 üvegben 3db magnézium pezsgőtabletta vagy magnashot, ha valakinek görcsöl a lába!

A vizet menet közben 2x még venni kellett, de minek cipeljem ha bolt ott is van.. Nincs kibúvó hogy én nem vagyok szomjas, én nem szeretem a vizet. 35 fok volt árnyékban, ilyen időszakban óránként kb. 1 litert is kell inni, mert kijön!

Ebédre 2 Burrito, délután fagyi, cukros (nem édesítős) üdítő, a 3 "minek az" szendvics is elfogyott.

Este még bográcsozás.. :)

Csináltunk egy csomó képet, de így 1 nap alatt nem fér bele a helyi nevezetességek meglátogatása, strand is csak egy rövid csobbanás.

2021. febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaj, ez nagyon hasznos volt, köszönöm!

Barátnőmmel arra gondoltunk, hogy áprilisban elmegyunk a XXII. Balatonkör 76 km-es távjára, májusban/nyáron pedig megpróbálkozunk a teljes tókörrel. Utána 3 napig tolókocsival fogunk közlekedni, ahogy sejtem.. :D

2021. febr. 15. 14:33
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szint alig van benne és az 5-12 óra tényleg reális.

Én nem mentem, mióta van bringaút.

Amit el lehet rontani, az a kajálás. 1-2 órát le lehet tolni kaja nélkül.

De ha hosszabb távot mész, akkor 45-60 percenként mindig enni kell valamit. Az elején is, amikor még nem vagy éhes.

Ha 5-6 órát tervezel, akkor tökélets a zselé, hiszen menet közben meg tudod enni és gyorsan felszívódik. Ha 10-12 órára célzol, akkor teljesen felesleges a drága táp.

Ha mész párszor 140-150 km-eket, akkor nem lesz gond. De enélkül ütni fog, ghoy 80 km után is még 120 van hátra.

2021. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!