Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen női kerékpárt ajánlanát...

Milyen női kerékpárt ajánlanátok ha csak munkába járásra használnám?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek a kerékpárokhoz.

Lehet ami szerintem jó az másnak nem mert az illető ért az alkatrészekhez is és stb és mondjuk az pont nem jó az adott biciklin, értitek.

Annyi kikötésem lenne, hogy ne legyen kosara, azok nem tetszenek viszont ami tetszik az a Cruiser bicikli bár ez nem városra való, inkább tengerpartra ami valljuk be nem itt van.

Persze egy jó kerékpár 100ezer fölött kezdődik, de hátha van olcsóbban is és az sem baj ha használt.

Tényleg csak munkába járásra használnám és amikor el kell mennem bevásárolni.



2021. febr. 27. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Ne vegyél használtat ,nincs gari és lehet link a tulaj, amit rá fogsz költeni honapok múlva közel leszel egy újhoz . Krúzer kenyelmetlen es túlárazott . Nézd meg a kerékparcity.hu boltjait , 65 ezertől mar van pár jó gép . Dechatlonban 80 E-től , ott ezeknél kezdeném .
2021. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

A munkába járás is lehet tág kategória.

Én szoktam reggel, munka előtt felmenni a Normafa környékére. Amikor dugó van a bevezető utakon, akkor a "munkába járás" szakasz terepen történik, mert nem érnék be időben.


Ha Budán laksz vagy dolgozol, akkor kell egy normális áttétel-tartomány.

Ha csak 3-4 km-t mész síkon, akkor bármi jó lehet.


Azt kell eldöntened, hogy biztosan csak hétköznap használnád-e vagy esetleg hétvégén mennél túrázni vagy terepre...

2021. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Milyen messze van a munkahely, vannak-e útközben emelkedők, és mit kell vinned?


3-4 km-ig, ha nagyjából sík, bármilyen biciklivel be fogsz tudni menni, de én pl 15 km-re járok, és olyan ismerősöm is van, akik a KFKI-hoz Csillebércre biciklizett fel naponta, míg ott dolgozott. A kosár amúgy nagyon praktikus, bár értem, hogy nem tetszik. A hátsó csomagtartóra is lehet tenni, ha úgy jobb. Sokkal kényelmesebb, ha le tudod tenni a táskád bele, pláne egy bevásárlást. Egyébként beizzadnál a táska alatt. Kivétel a notebook, azt nem illik csomagtartóra tenni, akkor marad a hátizsák.

2021. febr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Napi 10 perc a munkába és vissza kb.

Nincs emelkedő csak mindenhol kátyú amikbe próbálok nem belemenni, de sokszor este a sötétben nem látom. (van olyan utca ahol nincs világítás)

Csak a hátitáskámat viszem benne kajával, a munkaruhámmal és egyéb női dolgokkal. Ez nem nehéz egyébként.

2021. febr. 28. 12:54
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Most milyen bringád van?
2021. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Neuzer. Több, mint 3 éves. Hirtelen felindulásból vásároltam, nem szeretem.
2021. febr. 28. 13:31
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

10 perc az nagyon laza, az a táv tényleg bármilyen biciklivel élvezhető. Ha hosszú távra tervezel, akkor a karbantartási költségeket érdemes meggondolnod. Síkra nem feltétlen szükséges váltó, így lehet a biciklid kontrás is. Ezzel megspórolsz valamennyi karbantartási költséget, meg olcsóbbak is a kontrás egysebességes biciklik. De van, aki nem szereti a kontrát, ízlés kérdése.


Kátyú ellen segít a kövérebb gumikülső - ezzel nem lesz gondod, alapból a legtöbb városi biciklit ilyennel szerelik. Egyébként a gumi kövérsége egy trade-off: a sovány gumival kevésbé fárasztó hajtani, a kövérrel nem gond a rosszabb út. Teleszkópot nem javasolnék csak a kátyúk miatt, ebben az árkategóriában nincsenek annyira jók, és az is nehezíti a tekerést.


Létezik defektvédelemmel ellátott gumi, amit nehezebben szúr át tüske vagy bármi, valamint defekt elleni folyadék is, amit pedig a gumi belsejébe kell tölteni, és ha megtörtént a baj, akkor eltömi a lyukat. Napi használatnál érdemes beruházni ilyenre szerintem.


Nagyon fontos még a világítás. Az egyszerű dörzsdinamók elég idegesítőek szerintem, de persze az is egy lehetőség, sok biciklin van alapból. Másik opció az elemes lámpa. A kicsi, gumis, gombelemes fajtát nem ajánlom, maximum tartaléknak, ha a másik lemerül vagy otthon hagytad. Én tartok egy ilyen pici lámpakészletet a táskám egyik zsebében, és egy másikat a munkahelyemen is, mert sötétben lámpa nélkül maradni nagyon gáz. Egyébként pedig elemes lámpát használok, de AAA akkukkal. Direkt úgy választottam ki a lámpatípust, hogy az első lámpába 4, a hátsóba 2 akku kell, így egyszerűbb a töltés. Gyakoriak a 3 elemes első lámpák, de az akkuval használva kevésbé praktikus.


Maga a bicikli műszaki része ebben az árkategóriában nem olyan kritikus. Ha lépcsőn kell felvinned a gépet, akkor azért nézd meg a súlyát, nem mindegy, hogy 12 kg vagy 22. De egyébként a váz valószínűleg örökéletű lesz, nagyrészt sunrace vagy shimano alkatrészekkel szerelik ezeket, ami elfogadható minőség a te használati igényeidhez. A keréken a felni talán a neuralgikus pont, az olcsóbb bicikliket szimplafalú felnivel szerelik, ami gyengébb. Ami azt jelenti, hogy 2-3 év múlva új kereket kell venned, ami kb. 5000 Ft kerekenként (de akkor már vehetsz duplafalút, tehát ez nem egy javíthatatlan probléma). Esetleg ha több, mint 70 kg a testsúlyod, akkor érdemes lehet alapból kicseréltetni duplafalú felnis kerékre. (Régebben lehetett kapni a Tescoban, Metro áruházban tényleg nagyon ócska bicikliket, azokat már tényleg nem érdemes megvenni. De ha bicikliboltban vagy sportboltban veszed, akkor elfogadható lesz a minőség arra a felhasználásra, amit írtál.)

2021. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas választ, kicsit irigykedve olvastam mert nagyon értesz hozzá, ez látszik. :)

Nem kell egyébként cipelnem lépcsőn meg semmi.

A súlyom jelenleg 80kg/170cm. (még szeretnék fogyni egy 10kg ha nem többet)

Az igényeimet tekintve tudnál linkelni egy szerinted megfelelő kerékpárt?

Mert persze beírtam a keresőbe, hogy női városi kerékpár, de nagyon sok fajtát kidobott és mivel nem értek hozzá nem tudom melyik lenne a hozzám passzoló.

Nagyon tetszenek egyébként a fixi kerékpárok is bár ezek nem mindennel vannak felszerelve pl. sárvédő ami nekem kell hisz esőben is mennem kell dolgozni és úgy felcsapna, hogy csak na.

Szerintem menőn néznek ki, de nem tudnám magam elképzelni egy ilyen bringával.

2021. febr. 28. 13:57
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha felnifékes (nem tárcsafékes) bringát veszel, akkor úgyis el fog fogyni 2-3 év alatt a felnid, ha naponra használod.

Kb. 4000 Forintért tudsz rendelni az Aliról USB-n tölthető első + hátsó lámpát.


Ha nem verseny vázat veszel, akkor lesznek rajta szemek, amelyekre fel lehet rögzíteni a sárvádőket.


"Neuzer. Több, mint 3 éves. Hirtelen felindulásból vásároltam, nem szeretem."

OK, gondolom egy alsó kategóriás monti. (Bár lehetne bármi más is.)

(Van 20 éves bringám is és teljesen jó.)


Mi a gond vele?


Gyorsabb szeretnél lenni?

Kényelmesebben szeretnél ülni rajta?

Nem elég trendi?

A kátyúktól félsz?

2021. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
+ Kérdés: Miért női kerékpárt keresel?
2021. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!