Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek?

Milyen biciklit vegyek?

Figyelt kérdés

182 centit magas vagyok, szeretném használni földúton és betonúton is, kb 40-60 arányban.

Nagyon régen volt saját biciklim, ezért nem igazán vagyok otthon a témában.


Mire kell figyelni? Mi a legjobb váltó típus? Milyen teleszkópot érdemes venni? Mérete milyen legyen? Stb.

A keret 130 000 Ft lenne rá.



2021. márc. 8. 08:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Shimano Deore váltó,ha használt bicó is jöhet,olyan mint egy régebbi zászlóshajó. Shimano Acera váltókarral :)
2021. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Egy addot modellt kérhetnék?
2021. márc. 8. 09:23
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Javaslom hogy építs egyet magadnak. Válassz ki jó minőségű, neked tetsző alkatrészeket és vázat, és rakasd össze egy szervízben. Így jó minőségű bringád lesz olcsón.


Ha ehhez nincs kedved akkor a Merida márkájú bicikliket tudom javasolni.

2021. márc. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Crosstrekkinget vagy montit szeretnél inkább?

Hármas hülyeségeket beszél, az épített bringák mindig sokkal drágábbak.

2021. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
Valamilyen CTM sohasem rossz. NEM A KTM AZ MÁS.
2021. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Milyen a Crosstrekking? Előtte egy montim volt, de nagyjából 6 éve nem használtam.

Olyan bicikli kell amivel jól lehet betonon menni, de ne legyen baja egy földúttól sem, amire néha azért kitérnék.

2021. márc. 8. 10:41
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Cross trekking vagy 29-es monti is megfelel a célra. 130-ból csak használtat vennék. Shimano Alivio, Deore már elég jó szintet képviselnek. Normális teleszkóp ebbe a keretbe nem igazán fér bele. De legalább Suntour legyen, ne pedig Zoom vagy hasonló.
2021. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
2021. márc. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

6: nézz rá a bicikliboltok weboldalán!


Vékonyabb és nagyobb kerék (bár most már montiból is van 29-es...), kevésbé bütykös a kereke, ezért sokkal haladósabb betonon is.


A viszonylag sok terep-hányad miatt szerintem érdemes elsőteleszkóposat venni.

2021. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a legjobb váltó típus?"

Lehet vitatkozni, hogy pl, monti a Shimano XTR vagy a Sram XX1 Eagle a jobb-e, de ezek többe kerülnek, mint a teljes büdzséd.


"Milyen teleszkópot érdemes venni?"

Ebben az árkategóriában semmilyen.


"Mérete milyen legyen?"

Csak azt lehet megmondni, hogy mi az, ami biztosan nem lesz jó neked.

Outiban centiben adták meg a nyeregvázcső méretét, montiknál collban, ma már S - XL megjelölést használnak, de ezek semmit sem jelentenek. Főleg azért, mert a váz magassága a legkevésbé jelentős paraméter.

Lehet, hogy az egyik M-es váz hosszabb, mint másik L-es.


Csak próba után vegyél vagy használtat olyantól, aki eleve úgy hirdet, hogy leírja, mekkora magassághoz ajánlja a bringát. (Én többször lebeszéltem a vevőjelöltjeimet a hirdetett vázamról, mert tudtam, hogy nagy lesz nekik.)


Mivel azt írtad, hogy sokat mennél terepen is, ezért én montit vennék. Egy használt 26-ost. Miért? Mert olcsón hozzá lehet jutni nagyon jó bringákhoz. Igen, számolni kell azzal, hogy kell majd rá költeni, de ez minden használt cuccnál így van. 150-160-ért már egy karbon gépet is ki lehet fogni, aminek a villája újonnan 200e Ft felett volt.

Miért 26-os? Mert a 29-esnek akkor van értelme, ha köves, gyökeres terepen akarsz menni és igazán gyorsan. Viszont a 26-osokon olyan szélés az áttétel, hogy lefelé és rá tudsz tekerni, ha nagyon száguldozni akarsz.

2021. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!