Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kell-e a városban kerékpározva...

Kell-e a városban kerékpározva szájmaszkot viselni? És milyen útszakaszon?

Figyelt kérdés

Változatos az út. Részben bicikliút, más része az út szélén az autók mellett, pár részen meg járdán kell tolni a biciklit.

Mivel párásodik a szemüvegem a maszkban, életveszélyes lenne abban biciklizni. Mindig vegyem fel-le a maszkot arra a kis időre, amíg járdán tolom a bringát? Az sem megoldás, ha akkor bepárásodik, mert sakkmatt helyetbe kerülök: meg kéne várnom, míg a pára lemegy róla, de addig is maszk kéne, hogy legyen rajtam, tehát a pára nem menne le róla, így ott dekkolhatnék a járda szélén éhhalálig.

A párásodás ellen már mindent kipróbáltam, már fordítva is próbáltam felvenni a maszkot, fejlebb is és lejjebb is húztam, sehogy se jó. Szuper minőségű, fémes-orratapadós változat pedig.


Merthogy most ugye utcán és mindenhol kötelező lett a maszk. Így járdán is elvileg hordani kéne.



2021. márc. 10. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

NEM KELL!


EGyéni sporthoz nem szükséges. Új rendelet 3. §, (2) bekezdés.

2021. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem kell.


A maszk felső szélének arcodhoz ragasztását (ragtapasszal) próbáltad? Omnisilk márkájút kell venni, vigyél magaddal ollót is. Ez olyan, mint a leukoplaszt, de fehér, és nem szedi le a bőröd, simán le lehet húzni. Ha ez sem segít, akkor a maszkon keresztül kijövő párás levegő száll fel és attól lesz párás a szemüveged. Ez ellen szelepes maszkkal tudnál talán védekezni, csak azzal meg a többieket nem véded, ha épp te lennél beteg, szóval nem ajánlott.

2021. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nem kell
2021. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Amúgy járdán sem? Mert ott gyalogosnak minősül, aki biciklit tol.
2021. márc. 11. 10:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4: szerintem ne kombináld túl... Amúgy tolhatod az út szélén is - akkor nem vagy a járdán. :)
2021. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4, én csak akkor szoktam fölvenni a maszkot, miután zsebre tettem a lakatkulcsot a bicikli lezárása után. Addig sportolás, kész, nem érdemes apróságokon bigyózni.


Ettől még, ha zsúfolt a járda, akkor azt javasolnám, hogy legyen az állad alatt egy maszk menet közben is, amit a zsúfolt részen föl tudsz húzni. Nem a szabály miatt, hanem mert ilyenkor azért már tényleg indokolt.

2021. márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Út szélén nem tolom. Vannak szakaszok, ahol egyszerűen nem lehet máshogy túljutni, át kell menni egy kis időre a járdára. Pl. rendőrlámpás kereszteződésnél

2021. márc. 11. 16:34
 8/13 Alex Fly ***** válasza:

Kerékpározáshoz nem kell. De ha tolod az a biciklit, az gyalogos közlekedés, amikor igen... Tök mindegy, hogy a járdán vagy az út szélen. (mondjuk azt nem értem, hogy egy rendőrlámpár kereszteződés miatt miért kényszerülne az ember a járdára, de az mellékes).

A szemüveg problémájára pedig lehet, hogy egy másik maszk lehet a megoldás...

2021. márc. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem olcsó, de abszolút bevált páramentesítő spray:


[link]

2021. márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8.

ettől tartottam...

Kerülővel lehetne máshogy is menni, de nem szeretem az autós kereszteződéseket biciklisként. Egy olyan útszakasz van még, ahol soksávos rendőrlámpás részhez visz az út, és ez előtt még átmegyek a járdára, mert egyébként is a zebrához tartozik biciklis átjáró is. mennék az úton is, ha egyáltalán ilyen helyen lehet, de nem szereten a sok őrült autóst.

2021. márc. 13. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!