Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van lényegi különbség a két...

Van lényegi különbség a két SPD pedál között? Első ilyen pedálom lenne.

Figyelt kérdés

Állítólag kezdőknek ez a fajta jó mert könnyebb becsatolni:


[link]


[link]


Az 500-as road a 530 trail, jelent ez bármi különbséget vagy az 530 masszívabb és kész?



2021. márc. 16. 01:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Leírás szerint az 500-as könnyebben old. Gondolom gyengébb a rugója és 56-os, több irányban oldó stoplit adnak hozzá.
2021. márc. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1es írja Más a stoplija, könnyebben old, a Click'r pedálok egyike.
2021. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De azért elég erősen fog utcai/városi tekeréshez? Én nem terepezek
2021. márc. 16. 13:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Persze, állítható az oldás erőssége, magától nem oldódik ki.
2021. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm
2021. márc. 16. 13:52
 6/14 anonim ***** válasza:
A Shimano pedálokra nem jellemző, hogy túl gyenge lenne a rugójuk.
2021. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

cimbi ha kipróbálod a spd(akár clik-r)rendszereket soha nem fogsz visszatérni a platformhoz;)

hidd el

(persze pár borulás befog jönni az elején de ne légy annyira borúlátó;)))

2021. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
cipő + kerékpár már megvan, már csak ez hiányzik a boruláshoz :D
2021. márc. 16. 14:16
 9/14 anonim ***** válasza:

szerintem 1max 2 eséssel a kezdetén ki lehet bekkelni de az is csak akkor ha van vmi tömeg(akár autós akár gyalogos és ott nullára meg kell állnod hirtelen-velem ez történt...)-aztán évekig semmi nem volt a többi már csak saját "felelősségre és szórakoztatásra"....

;))

2021. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is SM_SH56-os stoplis volt a kezdő szettem egy PD-T8000 pedállal. Nem láttam a Click'R elnevezést sehol, de a stopli az nem csak oldalra old, hanem fel/hátra is ki lehet rántani nagyobb erővel. Nem tudom, hogy a zárási szög pedál vagy stopli függő. Majd megnézegetem őket, ha unatkozok.

Soha nem estem el az SPD miatt, úgyhogy a ritka kivételek közé tartozom. :) Most lett "igazi" SPD-m, PD-M520 csak oldalra nyitó stoplival, de minimális a különbség. Ezzel sem sikerült még megborulni, de már bennem van a mozdulat. Viszont ennek ellenére szerintem vissza fogok térni ezen a cipőmön is az 56-os stoplira, mert hátrányát nem tapasztalom, de nyugodtabb vagyok, hogy ha esetleg esek, akkor nagyobb eséllyel szabadulok a pedálról. Tavaly buktam kettőt, és mindkétszer észrevétlenül kioldott.

2021. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!