Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 8 sebességes fogaskoszorú...

8 sebességes fogaskoszorú mellé össze lehet szerelni olyan hajtóművet ami 9 sebesseghez való, de probléma nélkül működik 8 sebességessel is?

Figyelt kérdés
2021. márc. 17. 18:27
 1/8 tothp ***** válasza:
A 9-es rendszer vékonyabb lánccal működik. Lehetnek problémák.
2021. márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lanc lesz a gond, mert a 6-7-8 sebessegeshez kepest a 9 sebesseges kb. 0.2mm-rel keskenyebb.
2021. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt találtam a neten, hogy a 8-9 sebességes hajtóművek lángkerék távolsága ugyanaz, tehát elvileg simán működnie kell.
2021. márc. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nekem nem működött tökéletesen, kicsit szorult az új 9-es lánc az alig használt 7-8 sebességes hajtóművön, fel akarta tekerni, így a hátsóváltó kanala néha ugrált.

Lehet összekopott volna, de inkább vettem egy 9 sebességes hajtóművet.

Ha tudod próbáld ki.

2021. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4: Itt fordított az eset, a lánc lenne 8-as, a lánckerék 9-eshez való, így szorulni nem fog. Persze a tökéletes az, ha minden a rendszernek megfelelő.
2021. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
5: Valóban, bár így is a lehetnek problémák.
2021. márc. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, hétvégén megpróbálom azért összerakni, hátha nem lesz semmi gond vele
2021. márc. 18. 08:59
 8/8 Alex Fly ***** válasza:

Minden probléma nélkül. Ugyan nem véletlenül vannak komplett alkatrészcsaládok, de egy-egy fokozatni eltérést még tolerálnak.

Konkrétan nekem a 3*8 sebességes gépem évek óta tökéletesen működik az eredetileg 9 sebességes hajtóművel (és 9-es hátsóváltóval).

Sok esetben kész kerékpáron is keverik a gyártók a szetteket...

2021. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!