Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen 622-es kereket ajánlotok?

Milyen 622-es kereket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Megérett a gép egy kerékcserére, de egyszerűen nem találok normális kerékszettet 20ezer forint környékén.

A kerékpár adatai:

Első villa távolság 100

Hátsó villa távolság 135

Kerék méret 622

és

Shimano MF-TZ500-7 foaskerék szett van rajta ehhez ha jól néztem egy spéci szerszám is kellene, hogy leszedjem.


Csak is városban lenne használva, de a nagyon vékony országúti keréknél lehet szélesebb.



2021. márc. 30. 13:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jah igen azt elfelejtttem írni hogy picit masszívabb legyen, tehát duplafalú
2021. márc. 30. 13:23
 2/13 anonim ***** válasza:
Már minden normális felni duplafalú. Ha 80 kg felett vagy, akkor szegecseltet keress. Legolcsóbban szerintem úgy jössz ki, ha egy boltban fűznek neked egyet.
2021. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez kevés adat . Felnifékes kell e neked vagy tárcsás . A tengely agy sem mindegy kazettás e, gyors normál csavaros száras e . Bringaboard Berguson eBike.hu weboldal eleg jó . Fűzés dbja 5-7000 ezer , agy , küllő, anyáik felni plusz posta díjak , kicsit olcsóbb a dolog de egyéni lesz . De tudok 2500 per felni fűzést Diósd Budaörs közelében .
2021. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

20ezerből nem igazán jön ki normális kerékszett. Rodit láttam hasonló árban, de nem tudom, milyen minőség.

Ha budapesti vagy, ott tudok valakit, aki kerékfűzéssel foglalkozik. Van neki polcon 622 felnifékes trekking kereke. Onnan tudom, hogy én is tőle vettem. 26 vagy 28 ezer volt akkor. Duplafalú, szegecselt Remerx 622x19 felni Shimano kerékaggyal, talán Pillar küllőkkel. Én kb. egy ezrest beleraktam gond nélkül az elmúlt bő fél évben. Egyelőre nem volt gondom vele. Egyedül annyi, hogy a gumit felrakni nem egyszerű, mert középen alig van mélyítve, és abból is levesz, hogy duplán szegecselt.

Azt nem tudom, hogy menetes racsnis aggyal van-e neki. Ez akkor lehet probléma, ha most az van neked, és meg akarod tartani a fogaskeréksort.

2021. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20ezerért normális kerékszett??? :O 20ezerért 1db kereket se tudnék venni újonnan. Vagy ha tudnék se vennék olyat, ami 20ezer. Vagy ha 20ezer lenne a limitem, akkor nem keresnék normálisat.
2021. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tessék itt van 12e-ért első [link] és 14e-ért hátsó: [link]

Ennél olcsóbban "normálisat" újonnan nem igen találsz. Igaz nem tudjuk, hogy milyen kerék kell, de hátha pont ilyen.

2021. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6: Hát ezen jót röhögtem. :D Alapvetően nem szoktam leszólni a Decathlont, de ez azért vicc. Anyagösszetétel: 50% acél, 50% alu. Ennyi a technikai információ szerintük egy keréknél. :D Szélesség, küllők száma/fűzése, tengely kompatibilitás, súly, terhelhetőség, kazettás/menetes, villasaru távolság... Ilyen apró részletek miért is érdekelnének valakit?
2021. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Akinek 20ezer Ft-ért kell kerékszett, azt az ilyenek nem érdeklik.

Tessék, ez is csak 40ezer, de ott vannak a részletek: [link]

Akinek ez nem elég, megkérdezi az ügyfélszolgálatot vagy megnézi a gyártó honlapján.

Egy kerékpárbolt honlapján egy majdnem félmilliós keréknél sincs több részlet: [link] pedig ez elvileg egy kerékpárbolt.

2021. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8: A Mavicnél tényleg komolyabban vették. Viszont ezek a paraméterek a legolcsóbb kerekeknél is ugyanolyan fontosak. Én is vettem huszonezerért kereket, igaz a téli "templomba járósra", de akkor is figyelembe kellett ezeket vennem. Azért is kellett cserélnem, mert az előző agyas tulaj a gyorszárral húzta rá a hátsó villát a 130 mm-es kerékagyra.

Azért a Zippnél lényegesen több info van. Bár a belső szélességet nagyon hiányolom, a többi mind megtalálható a leírásban, amit fent felsoroltam, kivéve a kazettatest típusa, mert az első keréknél nem értelmezhető.

2021. márc. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fontos tudni a legtöbbet, amit felsoroltál, de akinek ilyen kerék kell, annak ezek nem mondanak semmit (lásd kérdező). Azok bemennek a decathlonba, elmondják, hogy nekik kerék kell és akkor jönnek a kérdések az eladótól... és akkor hazamegy és megnézi ezeket, vagy beviszi a biciklit és megmondja, hogy "erre kell"
2021. márc. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!