Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Budapesten mindenhol úgy...

Budapesten mindenhol úgy tekernek a bringások (najó. mjuk a bringások 50%-a) mintha a tour de france-ról szabadultak volna? Vagy ezt csak én látom így?

Figyelt kérdés

Vettem egy biciklit, elmentem kicsit tekerni, és a margithíd-árpádhíd budai oldalán levő bicikliúton konkrétan kb leszorítottak egyes bazári majomnak öltözött bringások (a teljes felszerelésük árából ránézésre egy jobb használtautó kijönne...). Kb 40-50-nel száguldottak el mellettem olyan felszerelésben, hogy tényleg úgy éreztem mintha egy versenybe kerültem vna. Ráadásul egyik se bírt addig várni amíg nem jönnek velünk szembe, hanem úgy előztek, mintha középen nyitottak volna egy harmadik sávot...nem néz se jobbra se balra (gondolom rontaná az aerodinamikát) csak megy mint a nyíl. Úgylátom a bicikliseknek is megvannak a maguk BMWsei..


Tavalyelőtt Berlint 4 napon át biciklivel jártam vég, de egy kezemen megtudom számolni hány magát versenyzőnek képzelő taggal találkoztam...



2021. ápr. 1. 23:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Ha 40-50-nek gondolod a többiek tempóját, akkor ők túl gyorsak, hanem te vagy túl lassú. Ugyanis 40-50-nel senki sem közlekedik bringaúton. Inkább 25-35, de valószínűbb, hogy 25-30 körüli volt az a tempó.

Ha ez neked eszeveszett tempónak tűnt, akkor te kb. 10-15 km/h-val cammogtál.

Nem ők voltak veszélyesek, hanem te. Az ilyen lépésben gurulgatók mozgása kiszámíthatatlan, arra húzzák a kormányt, amerre éppen bámulnak.

Gondolom te sem öltönyben kapálsz és színházba pedig nem melegítőben mész. Ugyanígy bringázáshoz is van megfelelő öltözet. Farmerban, pamut pólóban a te kedvedért sem fogok tekerni. De azt sem fogom mondani rád, hogy:

"Néz a helyügyeket, nem vette észre, hogy bringa van a segge alatt! Úgy öltözött fel, mintha moziba menne! Bár azt az ócskavast nem is nevezném bringának."

Nem, nem fogom ezt mondani, mert a te dolgot, a te bajod. Nem rám tarozik.

Csak magadat égeted azzal, hogy bazári majomnak nevezel mást, mert ő megfelelően ültüzött be egy sportoláshoz.


Nem a téged megelőzők voltak a bringások BMW-sei, hanem te vagy a 80 éves tata a Trabanttal.

2021. ápr. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

ha a kerékpárutat kombinálják gyalogúttal, akkor bicajjal kötelesek vagyunk lecsökkenteni a sebességünket

20 km/óra -ra.

2021. ápr. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kiszamoltam kb 17km/val haladtam, nemhiszem h ez annyira lassu lenne. Nezelodni annyit nezelodtem, hogy a szembol jovo elozokkel ne akadjon ossze a kormanyom. De igerem legkozelebb nem huzodok le es meg forgolodni is fogok :) egy kerekparsavon ami bennvan a varosban (ergo van latnivalo balrajobbra) es ahol gyalogosok es kutyasok kacsaznak osszevissza, senkinek nem kellene 25-30cal szaguldoznia. Nem en vagyok a tata, hanem te jottel be egy bmw-vel egy lakopiheno ovezetbe, ahol barmennyire is nem akarod, rajtad kivul masok is vannak. A varosi kerekparsav nem profi versenyzoknek van h gyakoroljanak, hanem h alternativ modon mindenki eljusson A-bol B-be. Ha vki kemping biciklivel akkor azzal, ha vki pedeleccel, akkor azzal. Autoban ulve is neha ledobbenek egyes kerekparosok miket meg nem engednek maguknak, mostmar kiderult h kerekparrol nezve se jobb a helyzet..
2021. ápr. 2. 07:22
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor most megnyugodtál?
2021. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

Csatlakozom elsőhöz. Nem ők száguldoztak, hanem te mentél olyan lassan, hogy az már szinte veszélyes (17 km/h az).

Az ilyeneknek nem lenne szabad használni a kerékpárutakat, mint te, mert képtelenek rá.

Tehát ajánlom, hogy mielőtt másokra aggatsz negatív jelzőket, nézz magadba, mert inkább örülnöd kéne, hogy nem káromkodták le a fejedet azok, akiket akadályozol a haladásban.

2021. ápr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
17%
Az osztott kerekparuton szaguldozo gyokerek nagyobb távot keptelenek megtenni varoson kivul es itt akarjak megmutatni fél km-es szakaszon, hogy ok milyen gyorsak, veszélyeztetve a normális többséget.
2021. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Tehát marha lassan haladsz, de csodálkozol, sőt, méltatlankodsz és felháborodsz, amiért megelőznek. Értem.
2021. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

#3!


Most legalább már tudjuk, hogy tényleg cammogtál.

A kerékpársáv közlekedésre való, nem városnézésre. Ha nézelődni akarsz, akkor szépen megállsz nem veszélyeztetsz másokat a kacsázásoddal.

Az az egyik legnagyobb baj az ilyen cammogókkal, hogy mindenféle jelzés nélkül szoktam megállni, fordulni.

Trabantos tataként közelekedsz, függetlenül attól, hogy hány éves vagy.

2021. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem megyünk annyival. Ma olyan szembeszél volt,hogy a 20at alig tudtam tartani.

Visszafelé sem mentem 30al. Szóval miről beszélesz?

2021. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

29 vagyok :) igazabol az egesz kerdesem provokativ jelleggel tettem fel, tudtam h a magukat profinak kepzelo bringasok ra fognak ugrani. Orommel latom h vki belatta h a kerekparsav kozlekedesre valo. Es nem sportolasra. Mert en kozlekedesre hasznaltam (elmentem A-bol B-be), de aki profinak oltozik az ugy erzem inkabb sportpalyakent tekint a kerekparsavra. Pedig nem az. Nagyon kivancsi lennek ki az aki ilyen sportruhazatban kozlekedik be a munkahelyere...laptopot / opcionalis valtoruhat senkinel nem lattam. (Azoknak a hatan lattam barmilyen taskat akik velem egyutt cammogtak, a tourdefrance arcokon nemnagyon)


Amugy nem azzal volt a gondom h megeloznek, hanem h egyesek konkretan azt nem tudjak megvarni az elozessel h ne jojjon velunk szebe senki. Ot ugyanugy veszelyeztetitek (sot ott egy kormany osszeakadas meg problemasabb lenne)


En a tovabbiakban is cammogok az atlagos bringasokkal, nezelodok (de nem kacsazok), jol szorakozok, ti meg frusztralodjatok tovabb h elromlik az atlagsebessegetek :) (igen, most megnyugodtam) (jaes megegy; a slusszpoen h en a magam trabantos sebessegevel is nem egy embert eloztem meg)

2021. ápr. 2. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!