Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 23 kilótól szabadultam meg és...

23 kilótól szabadultam meg és edzeni kezdtem. Szerintetek ha tömegnövelőzök edzés mellé, akkor mekkora annak az esélye, hogy visszahízok?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak fehérjét "szedek", napi 60 grammot és közel 2 hónap alatt 3.5 kiló izom jött fel rám. Sokan ajánlják a tömegnövelőt mondván, hogy gyorsabban jön az izom, de félek, hogy ha elkezdek tömegelőzni, akkor gyorsan visszahízok. Ezt pedig nem szeretném. Valakinek esetleg van valami tapasztalata? Ti mit ajánlotok? Maradjak a fehérjénél, vagy váltsak a gyorsabb hatás érdekében?

2013. ápr. 25. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
2013. ápr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha valaha el voltál hízva, akkor ez valószínűleg azt jelenti, hogy hajlamos vagy hízásra, olyan alkat vagy. Ebben az esetben pedig tömegeléskor csínján kell bánni a szénhidráttal, mert több zsír jön fel. A tömegnövelő nem csodapor, mindössze annyiban más a fehérjéhez képest, hogy szignifikáns mennyiségű szénhidrát is van mellette (meg egyéb más anyagok, pl. kreatin, glutamin, tán no-fokozó, de ezek meg nagyon kevesek). Ez a szénhidrát főként (főleg az olcsóbbaknál) gyors felszívódású, tehát napközben nem nagyon kéne iszogatni. Ezt a szénhidrátmennyiséget és tulajdonságot kell belekalkulálnod az étrendedbe. Az összmennyiség számít, hogy átlépsz-e egy küszöbön. Értelemszerűen ha a tömegnövelővel bevitt ch-tól jóval átlépsz a küszöbön, akkor hízni fogsz, de pl. ha csak annyi ch-t eszel egész nap, akkor meg talán fogyni is nekiállsz. Analitikusan kell gondolkodni, és úgy minden egyszerű.
2013. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Minek szedsz tömegnövelőt? Gondolom most h lefogytál nem lettél 20 kg vasággyal együtt, hanem olyan normál testsúlyod lehet. Szerintem elég ha készítesz egy jó étrendet és azt be is tartod.
2013. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zakathol ***** válasza:
Ha a jelenlegi étrendeddel is fejlődsz akkor nem kell tömegnövelő. Ha nő a tömeged az azt jelenti, hogy a kalóriamérleged pozitív, ami jó. Majd ha megáll a fejlődésed akkor ráérsz emelni a napi kalóriabevitelen.
2013. ápr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!