Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kellys Soot 70 gravel kerékpár...

Kellys Soot 70 gravel kerékpár (2021) vagy Merida Silex 600 gravel kerékpár (2021) a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 5. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz. Kinek a sram, kinek a shimano.
2021. ápr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. A te nézőpontod alapján kell ezeket mérlegelned. Leírom, amit szerény tudásom alapján hozzá tudok tenni.

Geometria: A Kellys sportosabb, alacsonyabb a fejcső, így ha nem vagy ehhez szokva, hosszú távon kényelmetlenebb lehet, mint a Merida, viszont áramvonalasabb pozíciót vehetsz fel. Ez mindkét esetben befolyásolható bizonyos mértékben a kormányszár cseréjével, de a vázak adatai alapján ez jellemző. A Merida kicsit MTB felé hajló geometriával rendelkezik. Ha montiról, trekkingről váltasz, lehet, hogy a Merida jön be jobban, míg ha az országúti közelebb áll hozzád, akkor szerintem a Kellysen jobban éreznéd magad.


Groupset: Itt szerintem egyértelműen a Kellys jobb, a Shimano GRX-et én még a Sram Rivallal szemben is előnyben részesíteném, főleg a fék miatt. A Sram féke nyúlósabb és gyengébb. Nagyobb testsúlynál vagy csomagos túránál jobban számít. Haver szerint a Shimano fékváltókarjai kényelmesebbek is.


Kerékszett: A Kellys 17 mm-es belső szélességű felnije szerintem kevés gravelra. A Merida 19 mm-es, ezen jobban állnak a szélesebb gumik, ami jól jön terepen. Sok gravel felni már 22-24 mm-es. Egyiknél sem találom a specifikációt, hogy tubeless ready-e a felni és a gumik. Összességében idővel szerintem bármelyik megérdemelne egy jobb minőségű kerékszettet, belső nélkül (tubeless) szerelt gumival.


Egyéb: A Kellys dropper nyeregcsöve jól jön, ha keményebb terepre, komoly lejtőkre is merészkedsz vele. Ha nem, akkor feleslegesen növeli a bringa tömegét. Ez mondjuk utólag is könnyen cserélhető bármelyiken, így túl nagy hangsúlyt nem fektetnék rá.

2021. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"A Kellys 17 mm-es belső szélességű felnije szerintem kevés gravelra. A Merida 19 mm-es, ezen jobban állnak a szélesebb gumik"

Kellys: SCHWALBE G-One Allround, RaceGuard 40-622 (700x38C) folding

Merida: Maxxis Rambler 700x38C fold TR EXO

2021. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3: Nem mondtam, hogy nem tudsz rá feltenni 40-es gumit, de alacsonyabb nyomáson instabilabb, könnyebben előjön a lefordul a felniről érzés.

Ezen kívül kisebb térfogató rajta az azonos szélességű gumi, ami rontja a kényelmet. Ez inkább országúti méret, amire 25-28-as gumit raknak. De még országútin is simán előfordul 19-20-as belső szélességű felni. Gravelnál 22-24 mm terjed igazán.

2021. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem gondoltam, hogy ilyen szintű összehasonlítást kapok majd, nagyon hasznos! :)

2021. ápr. 5. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Kellys oldalon jól odapörköltek most ezzel a többieknek! Én azt hoznám!
2021. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A Cenz Ura ***** válasza:
nekem a Merida jobban tetszik kinézetre és vázgeometriailag
2021. ápr. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!